Головна Військо Волонтерські ініціативи «Небайдужих» – для мужніх захисників Вітчизни

Волонтерські ініціативи «Небайдужих» – для мужніх захисників Вітчизни

3368

Шацька група волонтерів «Небайдужі» після двох місяців діяльності реорганізувалася в однойменну громадську організацію. Її членами є Неля Сацюк (го­лова організації), Інна Миселюк, Катерина Бон­даренко, Леонід та Мирослава Цюп’яхи, Людмила Гуменчук, Надія Приймук, Олена Моніч, Ірина Печук, Людмила Ярмолаєва, Людмила Максимчук та інші (всього до 20 чоловік). Волонтери започаткували на теренах району декілька акцій, які успішно впро­вад­жуються в життя: «Зігрій солдата» (обливання крижаною водою поповнило скарбничку «Небай­дужих» майже на 30 тис. грн. за 22 дні); «Для сол­дата» (знижки для солдатів запропонували магазин «Глобус» (підприємець Неля Сацюк), перукарня «Вік­торія» (підприємець Валентина Процик), фотостудія «Коніка» (підприємець Віталій Кор­нелюк), магазин «Світязь» (підприємець Наталія Савчук), магазини «Забудовник», «Сантехніка» (підприємець Воло­димир Назарук), ма­газин «Квіти» (підприємець Окса­на Іщук), ПП «Шацьк­земпроект» (Сергій Зубач), ша­цькі маса­жисти (Петро Пех та Анна Романович); «Валентин­ка» для солдата» (учні шкіл створили май­же 200 чудових «валентинок», які волонтери вже відправили нашим бійцям на передову).

Чималий вклад у справу збо­ру коштів для солдатів зро­били учні та вчителі ЗОШ І-ІІІ ст. с. Піща, передавши після благодійного ярмарку 1 905 грн.; ДП «Шацьке УДЛГ» (ди­рек­тор Петро Ткачук) пере­дало 1 500 грн., санаторій «Лі­со­ва пісня» – 1 450 грн. Про­довжують допомагати кошта­ми, продуктами, теплими речами численні небайдужі шачани і жителі району. Невтомно плетуть теплі шкарпетки для солдатів місцеві рукодільниці – волонтери особливо вдячні шачанці Лідії Дишкант, яка своїми виробами зігріла до десятка солдатів. Отець Богдан Іщук, настоятель парафії Преображення Господнього УГКЦ с. Положево, подарував вервиці, іконки, листи з молитвами, які волонтери вкладають у кожну посилку, що відправляється на передову.

За два місяці діяльності волонтери закупили обмундирування, засобів захисту, ліків для аптечок, видали грошової допомоги пораненому і бійцю, який був у полоні, на 54 308 грн. Окрім форми, берців, рюкзаків, закуплено 4 спальники, 4 каремати, термобілизну, 15 двосторонніх флісових балаклав, тактичні окуляри, камери, ключі та свічки для машин, турнікети вітчизняного виробництва, бінокль, мобільний телефон тощо. Все необхідне пересилалося бійцям на передову чи в військові частини в адресних посилках. В кожну волонтери вкладали продукти, каву, чай, солодощі, згущене молоко, а також шашки і книги, надані безплатно магазином «Гло­бус». Дай Боже, щоб солдати мали більше часу на читання, ніж на війну.

На сьогодні сформовано і відправлено на схід 14 мішків з теплим одягом та 32 посилки з м’ясною, рибною та овочевою консер­вацією, макаронами, крупа­ми, салом, часником, цибу­лею. Власні невеликі посил­ки (35 шт.) комплектували і в ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пульмо. Учні цієї ж школи передали для сол­датів і солодкі «вален­тинки» (шоколадка + сер­дечко).  Вій­ськові капелани, з якими спів­працюють во­лон­тери, пе­редадуть гумані­тарну до­по­могу з Шацького району безпосередньо учас­никам АТО, що зараз на пе­редовій, та жителям окупо­ваних територій. На схід відправ­лено і 5 білих маску­вальних сіток, сплетених ша­­цькими волонтерами і жи­телями селища (вдячні за чудову роботу Юлії Дудар­чук-Зе­ленько, Тетяні Матві­їшин, Надії Пех, Раїсі Гурко, Ва­лентині Сулім, Людмилі Ярмо­лаєвій, Юлії Сорочук та іншим), школярами і вчите­лями ЗОШ І-ІІІ ст. сіл Світязь, Пульмо, Прип’ять. Місцеві швачки Марія Голенчук, Ната­лія Сулім з відповіда­ль­ністю поставилися до по­шит­тя маскувальних хала­тів, а Надія Пех – ще й наці­она­льних прапорів, які, вияв­ляється, тепер є дефіцитом.

Велику вдячність вис­лов­люють волонтери лю­дям, котрі приносять сучасні і ста­ровинні вишивки, речі руч­ної роботи. Завдяки їм, а також організації Save Lives Together та спільноті Euro­Maidan Items Auction to benefit Ukrainian people волонтери з ГО «Небайдужі» отримали в січ­ні 10 аптечок першої допомоги стандарту НАТО вартістю майже 700 доларів, зокрема 10 сумок для IFAK (індивідуального набору першої допомоги), 10 турнікетів SWAFТ, 10 кровоспинних бинтів Celox Rapid, 10 бинтів-бандажів Israeli Bandgab, 10 кровоспинних наклейок на тіло Hyfin, 10 пар гумових рукавичок, 100 таблеток ібупрофен, 20 медичних пластирів. Солдати, що воюють на сході чи готуються до відправлення на передову, вже забезпечені цими аптечками.

Волонтери брали участь в урочистих проводах у м. Любомль чотирьох мобілізованих із Шацького району до лав Збройних сил України. Зустріли з почестями трьох бійців, які прибули після ротації додому: Віталія Величка (на фото), Василя Гаврося, Сергія Сав­чука. Наприкінці січня волонтери з організації «Небайдужі» взяли участь у дводенному семінарі, який проводився в м. Любомль психо­логом-волонтером із Харкова Оленою Григор’євою на такі те­ми: «Бойовий стрес в результаті АТО: від чого виникає, які зміни відбуваються всередині, і як з ним справлятися», «Психологічний супровід горя і втрат», «Основи психологічного консультування. Позиції слухача». Волонтер-психолог Олена Моніч разом з чотирма ко­легами із Шацького району стали учасниками семінару «Зас­тосування методів арт-терапії в роботі практичних психологів», який провела фахівець із Києва Віра Шевченко. З часом психологи вдосконалять своє вміння «читати» малюнки солдатів, знімати стрес і нейтралізувати сумні наслідки війни.

На сьогодні волонтери почали видавати пластикові картки учас­никам акції «Для солдата» – місцевим військовим, які перебували у зоні АТО. Пред’явивши таку картку в магазинах, перукарні чи фотостудії Шацька, учасники АТО отримають знижку на товар, послугу. Волонтери з «Небайдужих» просять стоматологів, но­таріусів, власників шиномонтажу долучитися до акції про знижки для солдатів, аби продемонструвати останнім увагу, турботу і хоч трохи полегшити їхнє життя.

Учасників АТО Шацького району, які бажають отримати картку на знижку, а також підприємців, що хочуть долучитися до акції «Для солдата», просимо телефонувати за номером 096-24-20-858.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.