Головна Військо Волонтери не мають права на втому і розчарування

Волонтери не мають права на втому і розчарування

2772

Війна на сході України, яка, всупереч пункту Мінських до­мовленостей про припинення вогню, не виходить із активної фази, змушує волонтерів із громадської організації «Небай­дужі» і надалі опікуватися бій­цями Шацького району. Усе важ­че стає відшуковувати кош­ти для солдатів, оскільки люди втомилися від затяжної анти­те­рористичної операції, а нас­правді кривавої війни, яка не­відомо коли і як закінчиться; від постійного затягування пас­ків і відсутності в країні довго­очі­куваних змін. Те, що роблять во­лонтери, насправді є функ­цією держави, тому деякі з тих, хто ще вчора забезпечував бійців усім необхідним, як от «По­ліські партизани», сьогодні при­пиняють свою діяльність. Роб­лять це для того, щоб держава не сіла їм на шию, звісивши ноги.

Шацькі «Небайдужі» поки що не здаються.  Доки є в районі люди, готові допомагати сол­да­там, доти місцеві волонтери впроваджуватимуть у життя свої ініціативи. Протягом двох літніх місяців у скарбничку волонтерів надійшли кошти від працівників ДП «Шацьке УДЛГ» (керівник Петро Ткачук) – 3 800 грн., шацьких водіїв таксі – 1 500 грн., підприємців Романа Лисака – 500 грн. та Габріели Дубаніч – 150 грн., постійного благодійника з Києва Галини К. – 500 грн. Вдячність Світязькій сільській раді (голова Микола Цвид) та місцевим підприєм­цям (Анатолію Бобчуку, Тетяні Су­хініній, Олені Ганжалі) за до­помогу в 2 400 грн. та жителям с. Піща (зібрали 1000 грн.) – зав­дяки їм було придбане обмун­дирування для мобілізованих односельців. Працівники Шаць­кої дитячо-юнацької спортивної школи зібрали 1000 грн. на оптич­ний прилад для бійця Сергія Богути. До збору продуктів, які були доставлені любомльсь­ки­ми волонтерами в зону АТО, ак­тив­но долучилися жителі Ша­цької селищної та Пульмів­ської сільської рад – за орга­нізацію акцій волонтери дяку­ють директору Шацького МБК Ніні Вирович та настоятелю Свято-Миколаївського храму с. Пульмо отцю Олександру Че­ревку. Крупи на волон­терсь­ко­му складі з’явилися завдяки підприємцям Шацького ринку, ци­гарки – підприємцю Володи­ми­ру Шуму. Зібрані шачанами і пульмівчанами продукти, а та­кож дитячі листи і малюнки бла­гополучно доїхали до місць дис­локації трьох рот першого окре­мого мотопіхотного батальону.

Наповнюються коштами скри­­­нь­­ки, які з дозволу під­приємців встановлені в торгових точках району: в селі Мельники було зібрано 468 грн., с. Положево – 390 грн. За здану макулатуру волонтери виручили 3 786 грн., в рамках акції «Купи – під­три­май воїна АТО», що діє в ма­газині «Глобус», – 1050 грн. Всі кошти були використані на при­д­бання комплектів військової форми, берців, розвантажу­ва­льних жилетів, наколінників, на­ло­кітників, тактичних оку­ля­рів і рукавиць, натільної бі­лиз­ни, ліків для доуком­плекту­ван­ня аптечок, кави і чаю. Впро­довж двох місяців бійцям Шаць­кого району будо надіслано до 20 адресних посилок. За цей же період 8 солдатів отримали аптечки зразка НАТО. Загалом за кошти, отримані з аукціону, де продаються вишивки та вироби ручної роботи місцевих майстрів, в липні місяці були сфор­мовані і надіслані на адре­су «Небайдужих» 10 таких апте­чок. За виручені від продажу прикрас із бісеру 1760 грн. во­лонтери придбали дві пари без­палих тактичних рукавиць, дві розвантажувальні систе­ми, рю­к­­­зак, ліки.

Значною є допомога демобі­лізованих бійців, які принесли у волонтерський офіс декілька пар берців, наколінники, рюкза­ки, форму, каремат, аптечки. Учні та вчителі ЗОШ І-ІІІ ст. с. Мельники сплели маскувальну сітку, яка вже використо­вуєть­ся нашими бійцями передової.

Волонтери вдячні всім бла­годійникам, які не втомлюються надавати допомогу солдатам: постійним і новачкам, під­при­єм­цям і пересічним громадянам, дітям – за щирість листів і малюн­ків, пенсіонерам – за жер­тов­ність. Спільні думки і вчинки, спільна молитва за мир і за кож­ного воїна-захисника обо­в’яз­ково увінчаються успіхом – пе­ре­могою у війні.

Щоденний звіт волонтерів читайте у соцмережах «Фей­с­бук», «Однокласники», «ВКон­так­ті». Для тих, хто бажає до­по­могти коштами, – реквізити ГО «Небайдужі»: ПриватБанк, р/р 26002055507022, МФО 303440, ЄДРПОУ 39615916.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.