Головна Звернення Жителі села Мельники озвучили головну земельну проблему громади

Жителі села Мельники озвучили головну земельну проблему громади

17699

6 вересня особистий прийом громадян Шацького району провів начальник головного управління Держгеокадастру у Волинській області Василь Василенко. На зустріч до посадовця, який здійснював прийом у приміщенні Шацької РДА, прийшло чимало людей, оскільки тема земельних відносин ніколи не втрачає актуальності.

До головного земельника звернулася відпочивальниця з міста Дніпро, яку влітку в урочищі Гряда образив нецензурними словами і мало не виштовхав з території лісу, де вона гуляла з сином, власник цієї ділянки. З часом зясувалося, що жертв хама  є досить багато.  Від імені всіх постраждалих відпочивальниця запитала у посадовця, чи законним є виділення ділянки з лісом приватній особі, хто є власником будівлі і чи виправданою є його поведінка.

Присутній на прийомі Віталій Юрчук, начальник управління Держгеокадастру у Шацькому районі, відзначив, що ця ділянка була продана Шацькою селищною радою на аукціоні ще у 2003 році. Зараз, ймовірно, вона перебуває вже в других чи третіх руках.
Василь Василенко пообіцяв розібратися з цим конкретним випадком. Наголосив також, що в головне управління надійшли запити від правоохоронних органів щодо законності виділення в Шацькому районі 400 земельних ділянок. Ретельно перевірять і відповідність законодавству згаданої приватної території та наявність необхідних документів у власника лісового будиночка на Гряді.

Оксану Юхимук, начальника управління культури Шацької РДА, цікавило, чому урочище Сад у Шацьку, яке є пам’яткою археології, належить до земель сільськогосподарського призначення. Адже ще у 2009 році управління надало Держгеокадастру всі документи, що це землі історико-культурного призначення. Керівник не впевнена, чи управління культури зможе вберегти цю цінну для історії територію від передачі у приватну власність.
Василь Миколайович запевнив, що ніхто на об’єкт археології не посягатиме, утім, потрібно передбачити  історико-культурну пам’ятку в схемі планування території району, внести відповідні зміни  в схему землеустрою та укласти охоронне зобов’язання з селищною радою.

Болючу тему надання землі учасникам АТО області на території району озвучувало на прийомі одразу декілька делегацій. Мама учасника АТО з села Мельники Сергія Богути – Олена разом із побратимом сина Романом Климюком цікавилися, чи припинило головне управління Держгеокадастру виділяти атовцям землю в урочищі Пісоцький ліс, де знаходиться громадське пасовище. Оскільки голова Волинської ОДА Володимир Гунчик пообіцяв Олені, що процедуру буде призупинено, поки Шацька селищна рада не виробить на пасовище документів. Як відзначив Василь Василенко, на час спілкування Олени з губернатором землі вже були роздані.

До першої групи незабаром приєдналися депутати Шацької селищної ради. Запитували про те, чому управління Держгеокадастру не бере до уваги думку місцевих людей, чому ігнорує звернення з підписами жителів Мельників, чому шацьким атовцям відмовляють у виділенні земельних ділянок в м. Луцьку, зате у Шацькому районі вже скоро віддадуть іногороднім останнє.
– За такої політики нам не те що корів не буде де випасати, нашим дітям і внукам не буде де будуватися, – бідкалися жителі села Мельники.

Натомість пропонували атовцям навіть власні паї, аби тільки лишили їм пасовище. Озвучували інформацію про великі площі вільних земель у Самійличівській і Припятській сільських радах.
Василь Василенко відзначив, що атовці зацікавилися лише привабливими масивами.
До компромісу на прийомі йшли довго. З одного боку – в громади відбирали землю, і всі спроби хоча б тимчасово призупинити цей процес, були марними. З іншого – жодних законних причин, щоб не надати ділянки атовцям Волині, в управлінні Держгеокадастру не було.
– У схемі землеустрою Шацького району не передбачено території пасовища, яку ви відстоюєте. Тому управління вправі розпоряджатися цими землями за межами населеного пункту. Так, це привабливі землі біля озер. Чому ж тоді влада Старовижівського району передбачила в схемі землеустрою заліснення навколо популярного серед відпочивальників озера Пісочне, таким чином захистивши його,а в Шацькому районі інвестиційно- привабливі землі є вільними? – апелював до шачан начальник управління.

Компромісу було досягнуто тоді, коли учасник АТО Роман Климюк під час прийому написав заяву на земельну ділянку під садівництво (Віталій Юрчук пообіцяв допомогти атовцю визначитися з її місцезнаходженням), а депутати селищної ради отримали пораду, як внести відповідні зміни у схему землеустрою району, аби зберегти у власності громад привабливі землі.
З проблемою, яку потрібно оперативно вирішувати, звернувся до начальника управління Держгеокадастру області Володимир Захарко, директор Шацького національного природного парку. Зі слів Володимира Володимировича, чималі ділянки лісу заповідної території парку невідомо з якої причини були передані Держгеокадастром у власність конкретним особам. Є такі в районі бази відпочинку «Медик», санаторію «Лісова пісня», в урочищах Ляпове та Іллічівка.
– Якщо ми допустили помилку, то обов’язково її виправимо. Земельні ділянки будуть повернуті національному парку. Прохання до вас – надати графічні матеріали і перелік проблемних ділянок, – відзначив посадовець.

На прийомі у Василя Василенка побувало і чимало приватних осіб, які озвучували проблеми з оформленням документації на землю, з поділом майна між розлученим подружжям, з виділенням земельної ділянки інваліду армії тощо. Суть кожного проблемного питання було зафіксовано на папері, записано також номери телефонів людей, які з ними зверталися. Кожному буде дана відповідь на болюче питання.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.