У кожного лікаря – своя важлива місія в збереженні здоров’я людей. У медицині немає головних та другорядних спеціальностей, бо усі лікарі – немов злагоджений механізм, який дбає про те, аби людський організм працював якнайдовше.
Серед лікарського персоналу Шацької районної лікарні ТМО Любомльського і Шацького районів уже 19 років поспіль щоденно вносить свою часточку у збереження людського здоров’я стоматолог Олена Михайлівна Шевчук.
Народилася жінка у Полтавській області, закінчила одинадцятирічку в одному з сіл Любомльського району. Коли перед дівчиною постав вибір, яку професію обрати, довго роздумувати не довелося: на той час дівчата мріяли бути педагогами, бухгалтерами, лікарями. А оскільки у батьків Олени Михайлівни був дуже хороший товариш-стоматолог, він же й порадив дівчині обрати саме цей фах. Тож у 1991 році Олена Михайлівна стала студенткою Івано-Франківської державної медичної академії, де навчалась 5 років. Потім півтора року проходила інтернатуру на базі Луцької обласної стоматологічної поліклініки. З 1997 року працювала в с. Піща лікарем-стоматологом, а вже згодом – у Шацькій районній лікарні.
Професія стоматолога не менш складна і відповідальна, ніж інші лікарські спеціальності. Стоматологія – це робота і головою, і руками. Спеціаліст цього медичного фаху повинен відмінно знати не тільки теорію своєї роботи, але і бути чудовим практиком, уважно слідкувати за новинками стоматології та застосовувати їх на практиці, уміти спілкуватися з людьми. «Працювати з людьми – це завжди важко, – зізнається Олена Михайлівна. – Стараєшся вислухати кожну людину, зрозуміти її, допомогти, і разом з тим зробити свою справу якнайкраще. Потрібно мати дуже велике терпіння. Можливо, не завжди вдається зробити усе ідеально, бо як поведе себе людський організм, як відреагує – передбачити неможливо».
Із власного досвіду знаю, що чи не найбільші черги у Шацькій районній лікарні – саме до стоматологів. Мабуть, це свідчить про якість їхньої роботи та відповідальність. Також до обов’язків стоматологів районної лікарні входять і медогляди, і консультації, і лікувально-профілактичні прийоми, бо мають статус стоматологів загальної практики, практикують дитячу стоматологію, терапевтичну і профілактичну. Відповідно до норм, за один день стоматологи мають провести 19 змішаних прийомів. Проте буває, що за робочий період ця цифра може бути утричі більшою. Хоч частіше звертаються люди із проходженням медогляду, але кожного потрібно оглянути, зробити відповідні записи у медичній картці та лікарському журналі. А це все займає час, який можна приділити пацієнтам, котрі звертаються за допомогою.
З кожним роком, працюючи в районній лікарні, Олена Михайлівна вдосконалює свої вміння, тож її роботу гідно оцінює керівництво лікарні. За роки роботи має відзнаки районного та обласного (минулого року була нагороджена грамотою управління охорони здоров’я Волинської ОДА) рівнів.
Зі святом вас, шановні медики!
Віта ШЕПЕЛЯ.