У липні в Шацьку побували державні службовці шести областей України (Волині, Рівненщини, Тернопільщини, Івано-Франківщини, Закарпаття, Львівщини), в рамках туру кращих проектів Програми транскордонного співробітництва ЄІСП «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013», який організувало представництво спільного технічного секретаріату у Львові. Участь у цьому турі також взяли польські колеги зі спільного технічного секретаріату та представники гмін прикордонних територій Польщі.
Мета туру, який відбувався з 4 по 10 липня, – ознайомлення з досвідом успішних транскордонних проектів, які втілювалися протягом 2007-2013 років. Під час тижневої автобусної мандрівки учасники відвідали 6 областей, на території яких втілювалися Програми за співфінансування із Євросоюзом, дізналися про досвід бенефіціарів (місцевих органів влади, бюджетних установ, громадських організацій) у реалізації проектів у сфері екології, туризму, соціального захисту, медицини, науки, культури та підприємництва; побачили реальні результати підтримки ЄС.
Так, у Шацьку учасників туру супроводжував заступник голови Шацької РДА Сергій Кужель, заодно – координатор європроекту «Покращення безпеки користувачів транспортної мережі прикордонних територій Польщі-Білорусі-України в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» на 2007-2013 роки» (придбання техніки). Гості відвідали КП «Будинкоуправління», де змогли оглянути техніку, яка була придбана в рамках проекту, та побачити результати реалізації проекту з каналізування приозерних вулиць Шацька «Збереження екосистем долини річки Західний Буг на прикордонних територіях Польщі, Білорусі та України». За словами Сергія Кужеля, проект із придбання техніки для обслуговування доріг був реалізований в районі на 92%, в той час як інші проекти по деяких районах – лише на 60-70%. Учасники туру багато цікавилися вартістю техніки, сферою її застосування, учасниками тендеру, також кошторисною вартістю проекту будівництва каналізації, проведенням відповідних тендерів, пошуком партнерів та термінами реалізації проектів. Також учасники туру побували у Любомльському районі, де ознайомилися з результатами участі у європроектах ТМО Любомльського і Шацького районів.
Участь у турі допомогла одержати інформацію та налагодити зв’язки, необхідні для створення власних проектів у фінансовій перспективі 2014-2020 років.
Віта ШЕПЕЛЯ.