Головна Стисло Шачанка Валентина Денисюк поповнила ряди Ліги українських письменників імені Павла Чубинського

Шачанка Валентина Денисюк поповнила ряди Ліги українських письменників імені Павла Чубинського

4163

Валентину Денисюк знають у селищі Шацьк як талановиту народну майстриню, художни­цю, людину, закохану в пісню і по­езію. Творчість – це стан її душі. Виготовлена власноруч лялька-мотанка чи композиція з соло­ного тіста, написана на полотні картина, поетичні рядки, що ляг­ли на папір у безсонну ніч, ме­лодія, яка перетворила вірш на пісню, – ці моменти роблять ко­жен новий день Валентини Сер­гіївни яскравим і незабутнім.

Нещодавно в житті шачанки сталася важлива подія. Вален­тині Денисюк вручили посвід­чення члена Ліги українських пи­сь­менників імені Павла Чубин­сь­кого. Плідна творчість, резу­ль­татом якої є сотні поезій, де­сят­ки пісень, котрі для людей ста­­ли воістину народними, а для творчих колективів району – популярними музичними хітами, ви­соко оцінена на всеукраїнському рівні. У творчому доробку Валентини Денисюк – поки що дві поетичні збірки: «На рідній землі» (2010 рік) і «Поліський зорецвіт» (2012 рік). Ще одна, поки що без назви, готується до видання. Твори, які найближчим часом дійдуть до волинських читачів, писалися під впливом подій на сході України, багато з них є посвятою для бійців АТО – мужніх героїв нашого неспокійного часу. Патріотичні, життєстверджуючі, сповнені вірою в перемогу, поезії утверджують читачів у думці, що все в Україні буде добре. Збірку допомагає видавати відомий земляк – член спілки письменників України, журналіст Сергій Цюриць.

– А ще десятки зошитів із моїми віршами лежать у шухляді, чекаючи свого часу. У всіх творах я демонструю свою любов до країни, в якій живу, до малої батьківщини – селища Колки Маневицького району, до мальовничого Шацька, який є най­пре­краснішим місцем на землі. Мені невідомі муки творчості. Коли приходить натхнення чи переповнюють емоції від якоїсь події або зустрічі, поезія народжується миттєво. Так само і мелодія. По­над 20 моїх пісень з великим успіхом виконує народний анса­м­­бль народної пісні «Лісова пісня». Найпопулярнішими є «Мала батьківщина», «Україно моя, цвіт калини», «Мій край», «Во­­линь моя», «Мамині рушники», «А музика грає», – розповідає Ва­­лен­тина Сергіївна.

Поетеса також готує до видання збірку власних пісень – з тек­­стом і мелодією. Над нею працюють удвох з чоловіком – му­зикантом за професією Степаном Івановичем. Валентина Денисюк вірить, що членство в Лізі українських письменників іме­ні Павла Чубинського дасть їй можливість піднятися у твор­чості на щабель вище, ще більше вдосконалити свою майстерність і ще голосніше заявити у нових поезіях про любов до України.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.