Головна Цікаво Художня реставрація: особливості та показання

Художня реставрація: особливості та показання

1539

Якщо раніше стоматологія мала на увазі під собою виключно лікування проблем ротової порожнини, то сьогодні лікарі роблять упор на красу і естетичність. Якщо ви хочете, щоб ваша усмішка була привабливою, якщо ви незадоволені їй, плануєте провести корекцію, то завжди можете звернутися в стоматологію. Там виконають процедуру художньої реставрації зубів. З її допомогою можна змінити форми різців і молярів, відбілити емаль на кілька тонів, відновити зламаний зуб і прибрати будь-які дефекти зубного ряду.

Розглянемо, в яких випадках проводять художню реставрацію:

  • Серйозне пошкодження коронки після захворювання карієсом.
  • Наявність на емалі сколів і тріщин, пошкодження зубів.
  • Жовтизна, поява пігментних плям.
  • Проблеми з емаллю, висока стираність, вікові зміни.

Також корекцію нерідко проводять у випадках наявності у пацієнта діастеми, тобто тоді, коли проміжок між зубами збільшений.

Як проводиться реставрація

Існують кілька способів відновлення зубного ряду. Оптимальний варіант зазвичай вибирає стоматолог після огляду пацієнта і проведення всіх необхідних аналізів. Найчастіше використовують:

  • Спосіб прямої реставрації. Форму зуба виправляють або закладають дрібні тріщини за допомогою фотополімера. Подібний спосіб підходить для вирішення невеликих косметологічних проблем, його використовують, коли зуб живий і здоровий. До переваг прямої реставрації можна віднести доступну ціну, швидкість відновлення (близько півтори години), а також відмінний результат. Визначити, що у вас фотополімер, а не справжній зуб, не зможе навіть професіонал. При цьому композитні матеріали служать близько 7 років, після чого їх рекомендується оновити.
  • Спосіб непрямої реставрації. Необхідна конструкція виготовляється в лабораторії. При огляді пацієнта лікар робить зліпок, після чого відправляє його в майстерню. Там створюють коронку, монтують її на спеціальні композитні матеріали. Дана процедура займає кілька днів. Спосіб зазвичай використовують в тих випадках, коли потрібно серйозно змінити форму зуба. До переваг подібного відновлення відносяться висока міцність конструкції, що вийшла, відмінний вигляд виробу, тривалий термін служби (близько 20 років).

Відзначимо, що в першому і в другому випадках стоматолог надає мінімальне втручання в структуру емалі. Зазвичай вона просто очищається і обробляється антисептиками, після чого проводиться установка. Завдяки цьому її чутливість і властивості не змінюються.

особливості процедури

Перед тим як вдатися до художньої реставрації, вам обов’язково необхідно проконсультуватися з лікарем. Він визначить, чи можна її робити, який саме варіант відновлення вам підійде. Врахуйте, що неправильний прикус може вплинути на тривалість служби полімерів. Також цей параметр залежить від стану ясен.

Отримати всі необхідні консультації можна в клініках «Слален» і «Юта». Кваліфіковані лікарі дадуть відповідь на наявні питання і повернуть вашій посмішці красу і здоров’я.