13 березня стало днем проведення чергової оперативної наради, яку провів Василь Голядинець, голова Шацької РДА. Участь у зібранні взяли голова Шацької районної ради Сергій Карпук, керівники районних установ, селищний та сільські голови.
Про благоустрій населених пунктів району інформувала Ольга Романська, начальник відділу регіонального розвитку та ЖКГ РДА. За її словами, в районі склалася хороша традиція прибирати навесні всю його територію від сміття. По всіх сільських радах розроблено і затверджено правила з благоустрою, якими передбачено забезпечення чистоти та порядку на їхніх територіях.
Василь Голядинець акцентував увагу присутніх на продовженні у 2017 році на теренах району Всеукраїнської акції «За чисте довкілля». Усі установи, підприємства та організації, незалежно від форм власності, у цьому році візьмуть участь в толоці з благоустрою населених пунктів району із залученням трудових колективів та громадськості.
Іван Коваль, начальник КП «Будинкоуправління», поінформував учасників наради про те, що згідно з затвердженими схеми санітарної очистки населених пунктів, тверді побутові відходи з установ, організацій та баз відпочинку вивозяться тільки спецавтомобілями комунального підприємства згідно з укладеними договорами на полігон ТПВ в смт Шацьк. А що ж повинне робити із накопиченим сміттям населення? Іван Федорович зауважив, що людям треба укладати угоди з КП «Будинкоуправління» на вивіз від їхніх садиб побутових відходів (докладніше читайте на 8 сторінці. – Авт.). На даний час вже 68 контейнерів мають своїх власників, 46 – ще чекають на них. Річна сума такої послуги (оренда контейнера і щомісячний вивіз сміття) складає 240 гривень. Є ще пакетний вивіз твердих побутових відходів від населення. Пакети з логотипом КП «Будинкоуправління» продаються у крамницях Шацька і коштують 5,50 грн. за штуку. Вони також забираються транспортом комунального підприємства по днях другого тижня місяця.
За словами Івана Коваля, зараз працівники підприємства здійснюють обрізку дерев по центральних вулицях селища, ліквідовують стихійні сміттєзвалища. Біля озера Велике Чорне забрали великі контейнери, куди люд прилеглих вулиць селища сунув гори сміття. Поставили відеоспостереження. Начебто ситуація нормалізувалася. А ще людей, можливо, злякали чималі штрафи за порушення природоохоронного законодавства.
Гостро стоїть проблема із сміттям у селі Гаївка. Тому «Будинкоуправління» планує там поставити 10 великих контейнерів (1 100 літрів) і забезпечити систематичний його вивіз.
Не планує підприємство цього року безкоштовний вивіз сміття від населення перед пасхальними святами, як це було у минулі роки. За логікою, це дискредитує дії тих людей, які на законних умовах здійснюють вивезення відходів, на відміну від осіб, які завжди чекають на «дармовщину».
– Тільки спільними зусиллями – влади, правоохоронних органів, екологів, небайдужих людей – ми зможемо навести лад на своїх територіях. Комунальники самі не справляться. А ще потрібно, щоб змінювався менталітет людей з приводу охорони довкілля, – насамкінець сказав головний комунальник району.
Також про благоустрій населених пунктів доповіли Сергій Віннічук, голова Шацької об’єднаної територіальної громади, та сільські голови. Проблеми та завдання спільні – робота по благоустрою населених пунктів та установ сільських рад; грейдерування доріг місцевого значення; встановлення вуличного освітлення тощо. Сільські голови у своїх виступах розповіли і про наміри повторного обвалування тимчасових сміттєзвалищ та проведення їхньої рекультивації, зрізання старих дерев на кладовищах. Перед пасхальними святами будуть проведені роботи по прибиранню: вивезення сміття, завезення піску для посипання могил, знищення відростків акації та інших кущів.
Звичайно, успішне виконання запланованих робіт залежить від закладених коштів у бюджетах сільських рад. У кожного вони різні. Наприклад, Світязька сільська рада заклала у своєму бюджеті на цей рік на благоустрій 300 тис. грн. Для Самійлич чи Пулемця це фантастична цифра, але зважаючи, який об’єм робіт доводиться виконувати Світязю у відпочинковий сезон, то сума ця зовсім не вражає.
Окремо стояло на оперативці питання належного впорядкування братських могил, пам’ятників та обелісків Слави. Всі ці об’єкти потребують впорядкування нових огорож та фарбування. «І хоча я знаю, що за цими об’єктами закріпленні шкільні колективи, які проводять певну роботу по їх гідному утриманню, я прошу вас, голови, тримати це питання на постійному контролі. Складіть кошториси на проведення робіт із заміни огорож по цих об’єктах, краще, якщо вони будуть металеві, довше прослужать; інші витрати. Одним словом, дайте нам пропозиції. А кошти на ці цілі будемо шукати разом», – наголосив Василь Голядинець.
На нараді розглянули питання про стан матеріально-технічної бази сфери фізичної культури та спорту, готовність їх використання у весняно-літній період (інформував Анатолій Пех, начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА). «На балансі різних організацій та структур нашого району перебуває 78 паспортизованих спортивних споруд. Всі вони знаходяться у задовільному стані. Потрібні значні капіталовкладення, щоб покращити їх вигляд і статус» – повідомив доповідач.
На думку голови РДА, робота із проведенням змагань чи то сільського, чи районного рівня, вкрай запущена. «У цьому році постараємося виправити ситуацію у цьому напрямку», – сказав головуючий на нараді. А ще поцікавився інвентаризацією майна Шацької ДЮСШ, яка переходить на баланс селищної громади. Справжнє обурення викликало у Василя Голядинця використання не за призначенням сауни у спортустанові, яка повинна функціонувати лише для вихованців закладу та тренерів. Ні для кого не секрет, що там відпочивають сторонні люди. «Так не повинно бути. Зважте на режим гігієни. В районі достатньо приватних таких закладів, де за енну суму можна відпочити душею і тілом. Поставте це на контроль», – сказав голова виступаючому.
Про стан казначейського обслуговування в районі державного та місцевих бюджетів у січні-лютому 2017 року інформувала Ніна Вирвич, начальник управління Державного казначейства у Шацькому районі. На обслуговуванні в управлінні перебуває 34 розпорядники та одержувачі бюджетних коштів, включених до мережі у 2017 році. За цей період у повному обсязі проведено видатки відповідно до затверджених кошторисних призначень, зареєстрованих бюджетних та бюджетних фінансових зобов’язань при наявності відкритих асигнувань та коштів на реєстраційних рахунках.
Віктор Плейтух, провідний спеціаліст Шацької РДА, звернувся до присутніх серйозно поставитися до можливих проявів тероризму на території району. Зараз спецслужби в рамках тренувального режиму «залишають» вибухові пристрої на території установ і організацій. Так би мовити, перевіряють на пильність керівників та працівників цих закладів. Можливо, «бомбочки» вже знаходяться і у вас. Тому будьте пильними!
Віктор ГРИЦЮК.