Головна Наради, сесії I про зроблене звітували, і майбутнє планували

I про зроблене звітували, і майбутнє планували

2733

22 травня депутати Шацької районної ради зібралися на засідання чергової двадцять першої сесії, яке відбувалося під головуванням Володимира Голядинця, голови Шацької районної ради, та з участю Володимира Найди, голови Шацької РДА. Проб­леми сільських громад були порушені в депутатських запитах. Депутат Ірина Буштер від імені жителів Ростані пропонувала встановити відповідний дорожній знак біля місцевої школи, щоб нерегульований рух транспорту не призвів до біди. Віра Озімок озвучила схожу проблему – про необхідність встановлення перед початком сезону відпочинку лежачого поліцейського на ділянці дороги біля ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь, що передбачено пла­ном реконструкції дороги. В запитах депутата Антоніни Патрощук йшло­ся про погану ділянку дороги Грабове-Залісся, піщану гірку якої днями навіть не зміг переїхати рейсовий автобус, та про відсутність медичного працівника в ФАПі с. Грабове. З ініціативи Анатолія Бубели та Володимира Найди на сесії було прийнято рішення написати лист-звернення до народного депутата України Степана Івахіва з проханням посприяти у виділенні державних коштів на будівництво доріг Шацьк-Любохини та Залісся-Грабове-Адамчуки.

Про роботу Шацького РВ УМВС з питання організації гро­мадської безпеки на території району інформував Андрій Деркач, т.в.о. начальника райвідділу. З його слів, ситуація зі злочинністю в районі непроста. Наслідки останніх тяжких злочинів – низка трагедій: смерть жінки від нанесених їй тяжких тілесних ушкод­жень; молодого чоловіка – працівника ДП «Шацьке УДЛГ» – під час роботи в лісі; та ще одного жителя району – від наїзду на нього автомобіля, якого викрав винуватець ДТП. Ефективно пра­цівники райвідділу спрацювали в питанні боротьби з само­гоноварінням. На порушників було складено понад 40 протоколів, знищено 3 000 літрів браги, вилучено самогонні апарати. Утім, проблему такими діями не викоренити: самогонники справно платять штрафи (максимальний  – 170 грн.) і з азартом беруться покривати збитки за рахунок того ж самогону.

В сезон відпочинку, зі слів Андрія Деркача, шацьким пра­воохоронцям допомагатимуть наводити правовий порядок у районі 25 працівників міліції, залучених з апарату обласного управління, та 2 екіпажі ДАІ.

Зі слів голови районної ради, в с. Пулемець складається небезпечна ситуація, коли життю і здоров’ю місцевих жителів (жінок похилого віку) загрожує чоловік, що недавно прийшов з тюр­ми, де відбував строк за особливо тяжкий злочин. За фактом знущання над жінкою, зі слів начальника міліції, було відкрито кримінальне провадження, триває проведення експертиз.

Ольга Сахарук, керуюча справами районної ради, відзначила, що дільничні інспектори міліції повинні один раз у рік звітуватися перед представниками своїх територіальних громад.

Кілька наступних питань стосувалися звіту керівників об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища району про виконання своїх функціональних обов’язків, фі­нансово-господарську діяльність об’єкта, збереження та вико­ристання майна в 2012 році. Першим звітувався перед де­пу­татами ре­дактор районної газети «Шацький край» Віктор Грицюк, від­значивши, що в минулому році редакцією було сплачено майже 137 тис. грн. податків. Депутати запитували про законність вихо­ду серії матеріалів «Депутати Шацької районної ради зблизька», де звітують про свою діяльність члени Партії регіонів. Зі слів Віктора Петровича, це ініціатива не газети, а фракції депутатів Партії регіонів. З законністю теж усе в порядку, цим правом на безоплатній основі можуть скористатися і представники інших партій. Роботу Шацької районної лікарні (звітувала Світлана Крецу, головний лікар) депутати визнали задовільною. Зі слів Володимира Голядинця, про високий рівень надання медичних послуг у районі свідчать хороші результати роботи в складний час реформ, а також те, що ні в минулому, ні в цьому році не було скарг від населення на роботу медпрацівників. Задовільною була визнана робота Трудового архіву Шацького району (завідувач Світлана Лончук), а от щодо Шацького госпрозрахункового проектно-ви­робничого архітектурно-планувального підприємства (в.о. на­чальника Віктор Матейчик), то його діяльність ще переві­ря­ти­меться відповідною комісією. Звітував на сесії і Анатолій Павлей, начальник відділу освіти Шацької РДА. Депутатів цікавили питання введення в навчальну програму шкіл другої іноземної мови (в Шацьку, ймовірно, вивчатиметься польська), створення з нас­тупного навчального року гімназійного класу при ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, добудови ЗОШ І-ІІІ ст. с Піща (вже виготовляється проект). Проблемою, зі слів Анатолія Дмитровича, є те, що дошкільні заклади в більшості випадків очолюють працівники без вищої освіти, а в колективах вихователів та обслуговуючого персоналу багато пенсіонерів.

На сесії також розглядалися питання бюджету, земельні, про торговельне обслуговування та громадське харчування, про хід виконання та затвердження кількох районних програм, про ініціювання створення місцевої асоціації районних рад, про погодження призначення Руслана Кузька на посаду директора Шацької ДЮСШ та інші.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.