З другої спроби 26 червня таки розпочала свою роботу сесія Шацької селищної ради. На цей раз кворум зібрався, бо 20 червня, коли мала відбутися сесія, депутати проігнорували заплановане на той день засідання. Головував на сесії Сергій Віннічук, голова Шацької селищної ради. У роботі сесії також брали участь голова Шацької РДА Василь Голядинець та голова Шацької районної ради Сергій Карпук.
Перед початком розгляду питань порядку денного депутати традиційно озвучували свої депутатські запити та звернення. Звернення від молоді села Мельники, які просили облаштувати сільський стадіон, зокрема, футбольне поле, озвучив Юрій Дударчук. В свою чергу, жителі села обіцяють активно долучитися до цих робіт. Традиційно Віра Ковальчук звернулася з питанням, чи довго буде розроблятися генеральний план Шацька, бо люди, які мають можливість будуватися, чекають на виділення земельних ділянок. На це Сергій Віннічук відповів: геодезичні роботи фірмою вже виконані, до 1 вересня генплан має бути готовим до процедури обговорення та затвердження. Із залу лунали звинувачення на адресу розробників про порушення термінів виконання робіт та пропонували застосувати якісь заходи. «Розірвати договір із розробниками, коли документ вже на стадії завершення – не вихід, бо доведеться все робити спочатку. І де гарантії того, що нова фірма вкладатиметься в терміни. Давайте почекаємо до вересня», – відповів голова селищної ради. Із запитом відновити розмітку на пішохідних переходах, зокрема, й біля магазину «Діана» звернувся Богдан Тимошук.
Далі на сесії перед депутатами звітував начальник Шацького відділення поліції Віталій Мархальчук. Він розповів про стан боротьби зі злочинністю та адмінправопорушеннями за 5 місяців 2017 року та стан підготовки із забезпечення громадського правопорядку у період відпочинкового сезону. Так, у Шацькому відділенні поліції зафіксовано 167 повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події. Зареєстровано 69 кримінальних проваджень, з них в 27 випадках особам повідомлено про підозру (в минулому році – 18). На території Шацької селищної ради за 5 місяців цього року скоєно 41 кримінальне правопорушення, що становить 59% від скоєних правопорушень по району. Серед них найбільш поширеними є крадіжки приватного майна (17), нанесення легких тілесних ушкоджень (6). Було розкрито 9 кримінальних правопорушень, скоєних на території ради (крадіжки, незаконне поводження зі зброєю, нанесення тілесних ушкоджень). Серед адмінправопорушень лідирують порушення правил дорожнього руху – 318, з яких найбільше порушень – керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння (23). Зафіксовано випадки дрібного хуліганства, появу в стані алкогольного сп’яніння, зберігання наркотичної речовини (2 випадки), 9 фактів невиконання батьками своїх обов’язків та інші. Протягом періоду забезпечено охорону громадського порядку на понад 20 масових заходах, в літній сезон – у місцях масового відпочинку людей (ур. Гряда, села Мельники та Гаївка). На даний час охорону громадського порядку забезпечують 16 працівників Нацполіції. Проаналізував Віталій Мархальчук кількість злочинів в розрізі населених пунктів Шацької громади. «Не всі злочини розкриваються, на те є певні об’єктивні та суб’єктивні причини», – підсумував доповідач.
У депутатів до доповідача були запитання, зокрема, про те, що зроблено поліцією за фактом нещодавньої масової бійки на Гряді, в якій постраждали люди. «На сьогодні порушено кримінальне провадження, встановлено всі особи, які брали участь у бійці. Одному «фігуранту», який знаходиться в лікарні, решті трьом – про звинувачення повідомлено листом, бо ці особи знаходяться «в бігах». Вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу», – прокоментував начальник поліції.
Відповідно у депутатів виникло й інше питання – про режим роботи таких закладів, як «Одісей», біля якого й сталася бійка та відвідувачами якого й були її учасники. Як повідомила секретар селищної ради Людмила Цевух, виконкомом селищної ради цьому закладу погоджено режим роботи з розрахунку до 23 години.
В.о. старости Прип’ятського старостинського округу селищної ради Іван Гінчук поцікавився, як іде слідство про підпал його господарської будівлі, бо, як він розповів, результату роботи поліції він не бачить і по сьогодні. На це Віталій Мархальчук порадив звернутися до слідчого у цій справі, який надасть повну інформацію. Друге питання, яке виникло в Івана Гінчука, чому в селі Прип’ять в день проведення випускного вечора, на якому було чимало приїжджих з сусідніх сіл та навіть району, не було працівника поліції. А Людмила Єрофєєва, депутат ради, начальник відділу освіти, молоді та спорту Шацької РДА, зазначила, що лист з графіком проведення випускних вечорів відділом був направлений на відділення поліції. То в чому причина – Віталій Мархальчук обіцяв з’ясувати.
Депутати також затвердили зміни до селищного бюджету на 2017 рік, про що інформувала Надія Дударчук, начальник – головний бухгалтер відділу фінансово-господарського забезпечення. Дохідна частина селищного бюджету збільшилася за рахунок податку на доходи фізичних осіб в сумі 166 тис. грн. Окрім того, надійшло 2 млн. грн. державної субвенції, які передбачено на реконструкцію парку ім. Т.Шевченка (минулої сесії на це виділено 460 тис. грн. з селищного бюджету). Кошти дохідної частини будуть спрямовані на утримання закладів освіти (56 тис. грн.), дитсадків (7,5 тис. грн.). З коштів, виділених на ремонт закладів освіти, 7 тис. грн. спрямовано на закупівлю відеокамер у НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» смт Шацьк, аналогічна сума – на придбання обладнання для кабінету трудового навчання. 12 тис. грн. виділено на Мельниківську школу; 20 тис. грн. виділено Шацькій ДЮСШ на придбання весел, подушок та шланга для поливу; 30 тис. грн. – на проведення спортивних змагань; 47,5 тис. грн. спрямовано КП «Будинкоуправління».
Затвердили на сесії два Положення: перше – про відділ землевпорядкування, охорони навколишнього середовища та архітектурно-будівельного контролю, друге – про відділ організаційно-правового забезпечення селищної ради. Перший відділ сформовано у кількості 5 чоловік, але зараз в штаті працює четверо: начальник відділу, головний спеціаліст та два спеціалісти-землевпорядники, які працюють в старостинських округах. Посада інспектора є вакантною. Секретар селищної ради Людмила Цевух також розповіла про завдання та повноваження відділу. В свою чергу Іван Коваль висловив побажання, аби відділ не став просто земельним, а охоплював більшу сферу діяльності – контроль за стихійними сміттєзвалищами, архітектурно-будівельний контроль, бо в громаді таки є над чим працювати. Сергій Віннічук також висловив думку, що є потреба вводити в штат селищної ради інспектора з праці (такі посади вже вводять у свої штати деякі об’єднані територіальні громади), оскільки на території селищної ради чимало людей працюють нелегально, без оформлення трудових угод, від чого селищний бюджет втрачає чималі кошти від надходження ПДФО.
Традиційно на сесії розглянули запити від Головного управління Держгеокадастру у Волинській області. Декому депутати не погоджували надання земельних ділянок під садівництво на підставі ч. 7 ст. 118 Земельного Кодексу України (у зв’язку з невідповідністю Схеми планування території Шацької селищної ради). Ще чотирнадцятьом жителям селищної ради, які просили виділити земельні ділянки під садівництво на території біля села Прип’ять, депутати дали згоду. Адже, як розповів Віктор Носуліч (один з тих, хто претендує на земельну ділянку), на цій чималій площі планується вирощувати кущі лохини та малини. Підтримав його й Іван Гінчук: «Якщо земля, яку люди хочуть взяти, ще рік-два побуде без обробітку, то заросте лозами. Там і так чимала частина вже заросла, і треба вкласти чималі кошти, аби все довести до ладу. А якщо людина хоче займатися садівництвом – ми тільки за, будуть робочі місця місцевим людям».
Вдруге не погодили депутати заяви від Шацького райСТ на узгодження місця розташування двох груп тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на орендованій земельній ділянці біля ресторану «Голубі озера». Причина – судова справа між підприємством та селищною радою ще знаходиться в суді.
Чимало питань для обговорення накопичилося у депутатів після розгляду питань порядку денного сесії. Традиційне питання – завершення каналізування селища. Сергій Віннічук повідомив, що якщо найближчим часом прийдуть кошти з держбюджету та встигнуть провести тендер, то реалізовувати проект почнуть в кінці цього року. Якщо не вдасться – то наступного року на реалізацію проекту надійдуть усі кошти з соцеконому, виділені на громаду.
Також селищний голова озвучив ще один проект, який би він хотів реалізувати в селищі, і просив депутатів висловити з цього приводу своє бачення. «Якщо проведемо реконструкцію парку ім. Т.Шевченка, то там буде новий дитячий майданчик. А на місці старого, що біля церкви, пропоную зробити спортивний майданчик, обгородивши його високим сітковим парканом, заасфальтувати, зробити волейбольний та баскетбольний майданчики. Буду радий вислухати й інші пропозиції щодо реконструкції цієї території, як від депутатів, так і жителів громади», – розповів Сергій Віннічук. Депутати таку ініціативу підтримали.
Також Сергій Віннічук повідомив ще одну новину: в Шацьку планується змінити стоянку таксистів. Була організована зустріч керівництва селищної ради та району, таксистів, проектантів, на яку приїжджав заступник начальника Служби автомобільних доріг області. Спільно домовилися, що стоянка таксистів буде розміщена від школи до бару «Заїжджий двір». Це буде зручно і таксистам, і людям, які приїжджають в Шацьк. В свою чергу до облаштування зупинки обіцяли фінансово долучитись таксисти, залишається лише виготовити проект.
Віта ШЕПЕЛЯ.