Такі наміри декларували лідери місцевого самоврядування двох областей у ході візиту донецької делегації на Волинь
Обмін досвідом про напрацювання та здобутки органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Волинської області в проектній діяльності, програмі енергозбереження та програмах підтримки галузі АПК передбачено в рамках реалізації Угоди про співробітництво між Волинською та Донецькою облрадами і облдержадміністраціями, затвердженої рішенням Волиньради від 24.04.2012 року №11/13. У минулому році Донеччину відвідувала делегація з Волині. Цьогоріч донеччани прибули до нас з відповідним візитом. Делегація ознайомилась із роботою ряду промислових підприємств: ТзОВ «Волинь-Кальвіс» (м. Ковель), ДП «Волиньвугілля», шахти №10 (м. Нововолинськ), ТзОВ «БРВ-Україна», Нововолинського м’ясокомбінату «Пан Курчак».
Агропромисловий потенціал нашого краю гості побачили на прикладі двох потужних сільськогосподарських підприємств – ПОСП імені Шевченка (Горохівський район) та СГПП «Рать» (Луцький район). Ознайомились донеччани і з практикою роботи органів місцевого самоврядування, а саме Боратинської сільської ради (Луцький район), Шацької селищної, Світязької, Пульмівської сільських рад (Шацький район).
Побували гості і на об’єктах обласної комунальної власності, зокрема у двох оздоровчих закладах області: санаторії матері і дитини «Пролісок» (Ківецівський район) та «Лісова пісня» (Щацький район).
Відвідала делегація і ряд культурних пам’яток, а саме музей Лесі Українки, що у селі Колодяжне Ковельського району, Луцький замок, а також одну із найбільших православних святинь – Зимненський Свято-Успенський Святогорський ставропігійний монастир, що у Володимир-Волинському районі.
У вівторок, 25 червня, донецька делегація на чолі з головою обласної ради Андрієм Федоруком зустрічалася з керівництвом Волині та місцевими журналістами.
Голова обласної ради Володимир Войтович наголосив на важливості таких зустрічей та висловив впевненість у тому, що, попри дрібні ментальні відмінності, обидві області мають достатньо позитивних напрацювань, які варто запозичувати один в одного.
Про специфіку вирішення соціальних питань в області говорив голова ОДА, депутат обласної ради Борис Клімчук.
Потому ініціативу перейняли гості. Начальник управління моніторингу бюджетних програм та інформаційно-аналітичного забезпечення виконавчого апарату Донецької обласної ради Олена Сколова розповіла про проектну діяльність Донецької обласної ради. Там працює потужний конкурс місцевих проектів, на реалізацію яких тільки в цьому році закладено 20 млн. грн. з обласного бюджету. Місцеві громади беруть участь в обласному конкурсі для покращання соціальної інфраструктури. Конкурс існує з 2008 року. Тоді донеччани заклали в своїй казні тільки 1 млн. грн. для місцевих проектів, але з кожним роком збільшували суму. За 5 років Донецька обласна рада профінансувала 2 219 міні-проектів місцевих громад. За кошти обласного бюджету будувалися дитячі майданчики, здійснювалися ремонтні роботи у дитсадках, школах, ФАПах, вдосконалювалася спортивна інфраструктура.
Про проектну діяльність, яка здійснюється у нашій області розповіла Алла Яценюк. Вона зосередила увагу присутніх на участі волинян у конкурсі проектів «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», «Польща-Білорусь-Україна» та інших.
Заступник голови ОДА, депутат облради Віталій Карпюк ділився досвідом напрацювання сільськогосподарських програм та наголосив, що аналоги окремих із них успішно працюють на державному рівні.
Саме розвиток сільськогосподарського потенціалу – один із позитивних досвідів Волині, який мають на меті перейняти у нас лідери місцевого самоврядування з Донецької області. Про це, відповідаючи на запитання волинських журналістів, заявив голова Донецької обласної ради Андрій Федорук в ході прес-конференції. «Ваша область може стовідсотково забезпечити себе продуктами харчування, які виробляються на цій території. У нас такого немає. Хотілося, щоб і у нашому промисловому Донбасі такий важливий сектор економіки, як сільське господарство, набрав більшої потужності», – зазначив Андрій Федорук. Крім того, голова Донецької обласної ради похвалив волинян за чисту екологію та висловив захоплення від волинських озер, відмітивши туристичний потенціал нашого краю.
Гість із Донецька також розповів волинським журналістам про специфіку роботи Донецької обласної ради.
Голова Волинської обласної ради Володимир Войтович запевнив, що Угода, укладена між двома областями, є ефективною і матиме позитивні наслідки. У планах – співпраця на культурному, туристичному та науковому рівнях, а також створення оптимальних умов для налагодження бізнесових зв’язків.
Прес-служба Волинської обласної ради.