До 2 тисяч людей (за всі попередні роки це рекордне число!) прийшло й приїхало до села Піща, щоб біля магічного купальського вогнища пройти своєрідний ритуал очищення. Саме в Піщі віддавна живе, квітне, осучаснюється й набирає рис ексклюзиву велична українська традиція святкування Купала. Полюбили її не лише українці, а й білоруси, росіяни (у Піщі були навіть гості з Москви). Не приховували радості від того, що випадково потрапили на свято, і учасники екскурсії. А творці вогняного шоу навіть попросили дозволу виступити на яскравому народному дійстві.
Це чудове літнє свято вважається молодіжним, бо його обряди здатні поєднувати молоді серця, в його піснях – доля закоханих хлопця і дівчини, в парному стрибанні через багаття – можливість заглянути в їхнє спільне майбуття. Втім, чарівність і магія купальської ночі настільки всеохоплюючі, що на берег озера Піщанське 7 липня прийшли не лише молоді, а й старші люди. Сорочки-вишиванки стали своєрідним дрес-кодом для присутніх на святі, особливо порадували різнобарв’ям візерунків національного одягу діти.
Свято розпочалося змаганнями з футболу між командами Піща – Полапи (рахунок 1:4). Згодом піщанці й гості села оплесками зустрічали заслуженого артиста України Павла Мрежука (фото зверху), який приїхав на запрошення народного депутата України Степана Івахіва. В’язанка пісень, подарована співаком, а також аматорами Шацького РБК, учасниками ансамблю народних інструментів «Веретено», налаштувала всіх на веселі нічні гуляння. Особлива увага була приділена усім Іванам та Іваннам, присутнім на святі, – вони отримали солодкі подарунки та музичне вітання від гурту «Веретено». Спеціально для дітей працювали веселі атракціони, організовувалися ігри й конкурси. Дорослі мали можливість відзначитися у вікторині на тему свята, з азартом пострибати через маленьке багаття.
Та найцікавіше почалося трохи згодом, коли землю вкрили сутінки. Зненацька підкралися нечисті, які припливли човном з другого берега озера, і стали поливати людей водою. Світло від феєричного вогняного шоу, яке розлилося водною гладдю, осяяло прихід більш бажаних гостей – русалок у довгих білих платтях, з віночками на головах і запаленими факелами в руках. Дівчата й запалили символ свята – величезне вогнище, яке зігріло всіх не магічним, а реальним теплом.
Вночі одні пішли додому, а інші залишилися до ранку, щоб сповна насолодитися принадами чарівної ночі, вдихнути пахощі землі… Можливо, й цвіт папороті пошукати?..
Зі святом вітали гостей сільський голова Іван Бранчук та голова Шацької районної державної адміністрації Володимир Найда, а за його бездоганну організацію всі дякували Ірині Будько, вчителю музичного мистецтва, педагогу-організатору, та Галині Яльницькій, вчителю початкових класів ЗОШ І-ІІІ ст. с Піща.
Мирослава ЦЮПЯХ.