Головна Наради, сесії Стадіони та дороги: про що найбільше дискутували депутати на сесії Шацької ОТГ

Стадіони та дороги: про що найбільше дискутували депутати на сесії Шацької ОТГ

3070

Чергова 27-ма сесія Шацької селищної ради відбулася 9 лютого, на якій головувала в.о. голови, секретар Людмила Цевух. Участь у роботі сесії взяли голова Шацької РДА Василь Голядинець та голова Шацької районної ради Сергій Карпук.

У порядку денному в депутатів було немало-небагато – аж 37 питань, розгляд яких затягнувся аж до четвертої години дня. На початку сесії Людмила Цевух зачитала заяву депутатів про створення депутатської групи «Воля громади», до якої увійшло 12 депутатів. Також вона зачитала заяву Юрія Дударчука, в якій він просив перевести його з комісії з питань освіти, медицини та культури у склад комісії з питань містобудування, архітектури та благоустрою. Але це питання депутати вирішили розглянути наприкінці сесії. Результат – негативний.

Спочатку депутати традиційно озвучували свої депутатські запити, які, переважно стосувалися благоустрою населених пунктів. Найстарша депутатка Віра Ковальчук озвучила три звернення: про ремонт Шацького РБК, оскільки немає приміщення для проведення масових заходів; вирішення проблеми підтоплення будинків та вулиць, а також про створення музею Шацького району. Стосовно ремонту Будинку культури, то відповідь на це питання дав Василь Голядинець: «Вже переглянули кошторисну документацію, і цього року районна влада працюватиме над тим, щоб об’єкт включили у перелік робіт, які будуть фінансуватися з державного фонду регіонального розвитку». За словами голови РДА, повна вартість реконструкції зросла з 13 млн. грн. (два роки тому) до 19 млн. 167 тис. грн. в цьому році. На запит про підтоплення будинків відповіла Людмила Цевух: «В рамках затвердженої селищною радою Програми із запобігання підтоплень вже працює КП «Будинкоуправління» на найбільш проблемних місцях, далі проблема меліоративних ровів буде реалізовуватись комплексно, а не точково».

Звернення, яке підписали більше ста жителів вулиці Вишневої, що в Шацьку, зачитала Людмила Єрофєєва. У ньому люди просили розробити проектно-кошторисну документацію на ремонт частини дороги по їхній вулиці, яка знаходиться в жахливому стані. «Іноді людей доводиться виводити до швидкої, бо там не може проїхати авто», – звучало на сесії. Чимало депутатів пропонували розробити документацію одразу на всю вулицю, а дехто – навіть включити цю вулицю до плану робіт на цей рік. «Але селищна рада, зважаючи на об’єм робіт по інших вулицях, не потягне відремонтувати всю Вишневу в цьому році, хіба що частинами» – зазначив Віталій Яльницький, заступник селищного голови з питань виконавчого органу ради. Та й документацію через рік-два доведеться поновлювати, якщо роботи не будуть виконані повністю. Дехто з депутатів пропонував відмовитися від ремонту вулиці 1 грудня, натомість кинути кошти на ремонт Вишневої, другої за протяжністю вулиці в Шацьку і на якій нараховується більше 170 будинків. Зрештою, при розгляді питання про затвердження програми соціально-економічного розвитку селищної ради на 2018-2020 роки включили у перелік розробку документації на капітальний ремонт вулиці Вишнева, що й просили люди у зверненні.

Звернення Богдана Тимошука теж стосувалося стану дороги, але вже на вулиці Данила Галицького. За словами депутата, в найбільш жахливому стані відрізок дороги протяжністю 200 м, яка узагалі є непрохідною. Будівництво дороги там не проектувалося, хоча вулиця забудовується швидкими темпами. Стан дороги підтримується винятково силами жителів вулиці, а водії автівок з будматеріалами відмовляються доставляти матеріали, що вже говорити про спецтранспорт. Люди просять завезти дорогу твердими матеріалами (боєм) та запланувати виготовлення документації та передбачити кошти на ремонт.

Людмила Цевух просила депутатів підтримати звернення жителів вулиці Набережна до Шацького РЕМ Любомльської філії ПАТ «Волиньобленерго», яке стосувалося заміни дерев’яних електроопор вуличного освітлення.
В результаті усі запити та звернення депутати підтримали.

Заслухали обранці й інформацію Андрія Семенюка, начальника Шацького відділення поліції, та Євгена Шевчука, дільничного інспектора поліції, про стан роботи у 2017 році із дотриманням законності, боротьби зі злочинністю на території Шацької ОТГ та роботу дільничного в населених пунктах громади. За словами Андрія Михайловича, у 2017 році на території Шацької ОТГ було скоєно 99 кримінальних правопорушень (2016 рік – 100), з них 44 крадіжки, 5 грабежів, зафіксовано 12 фактів нанесення тілесних ушкоджень, 12 ДТП з потерпілими та інших злочинів. Загалом же на території громади скоюється 66% злочинів від загальної кількості правопорушень в районі. Працівниками Шацького відділення поліції було розкрито 41 кримінальне правопорушення, зі скоєних на території Шацької ОТГ (відсоток розкриття – 41%): 14 крадіжок, 5 грабежів, 2 незаконні операції з металобрухтом, 3 – незаконне поводження зі зброєю, 9 нанесення тілесних ушкоджень і побоїв та інші. З 1 475 адмінправопорушень, скоєних на території ОТГ, зафіксовано 893 факти порушення правил дорожнього руху, 55 фактів керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння. Виявлено 257 фактів появи в публічних місцях в стані алкогольного сп’яніння, 14 дрібних хуліганств, 25 фактів порушень зберігання та перереєстрації мисливської зброї, 2 факти зберігання наркотичної речовини, 43 факти невиконання батьками своїх обов’язків по вихованню дітей, 7 фактів доведення неповнолітнього до стану сп’яніння, 2 факти продажу алкоголю неповнолітнім (торговий заклад позбавлено ліцензії). Стосовно фактів пошкодження бруківки біля АЗС «Світязь» та хуліганських дій біля новорічної ялинки, то поліцією проводиться робота по встановленню осіб, причетних до цих фактів.

Значно полегшило б цю роботу встановлення камер відеоспостереження, особливо в місцях масового скупчення людей та на основних дорогах. Наприклад, у Любомлі за кошти міського бюджету було придбано 16 відеокамер (це дало можливість поліції оперативно реагувати на ситуацію на дорогах та інші правопорушення), а в Шацьку поки що – жодної (є лише відеонагляд при торгових закладах, встановлений самими підприємцями). Як відзначив Сергій Карпук, а рамках програми профілактики правопорушень є можливість вирішити цю проблему у співфінансуванні з обласним бюджетом, оскільки безпека громадян, особливо в літній сезон, це не лише проблема Шацької ОТГ і району, а й області.

Євген Шевчук звітував перед депутатами про свою роботу: за минулий рік ним було розкрито 11 кримінальних злочинів, скоєних на території Шацької ОТГ, та розглянуто 173 звернення. До адмінвідповідальності притягнуто 142 особи за вчинення різноманітних правопорушень, складено 4 протоколи про порушення правил торгівлі на ринку, 1 – за порушення правил торгівлі пивом, алкогольними напоями та тютюновими виробами, 11 – за торгівлю у невстановлених місцях, 10 – за вчинення насильства в сім’ї, 25 – за куріння у невстановлених місцях, 19 – за виготовлення і зберігання самогону без мети збуту, 8 – за порушення правил реєстрації зброї та інші. Цікавились депутати тим, який штраф чекає на самогонників: виявляється, порівняно мізерний – від 50 до 170 грн. Але, як відзначив дільничний, якщо зафіксувати факти систематичного продажу самогону, то на таких осіб може чекати уже чимала сума штрафу – до 17 тис. грн. Окрім того, як відзначив Євген Шевчук, влітку особливо гостро стоїть проблема порушення правил торгівлі у невстановлених місцях. Вихід – або селищній раді надавати дозволи на торгівлю, або облаштувати місце, де підприємці могли б цим займатися.

Послухавши правоохоронців, депутати подали свої пропозиції: передбачити в бюджеті селищної ради кошти на придбання відеокамер, а також облаштувати місця для торгівлі, хоча б на місці старого ринку.
На сесії про роботу дошкільного навчального закладу №1 смт Шацьк звітувала його завідувачка Людмила Науміч. Загалом же навчально-методична робота в закладі – на доволі високому рівні, адже вихователі проводять з дітьми різноманітні свята, конкурси, розваги, турпоходи, екскурсії, залучаючи до їх проведення й батьків. Серед основних проблем – матеріальні, адже приміщення збудоване 32 роки тому, воно є об’ємним і його утримання потребує чималих затрат. Розрахований дитсадок на 280 дітей, зараз в ньому функціонує 10 груп, в яких виховується 231 дитина. На черзі – ще 77 дітей до 3-річного віку. За минулий рік відкрили нову групу, відремонтували спортивну та музичну кімнати, утеплили приміщення та зробили фасад (витрачено 1 млн. 300 тис. грн.). Серед основних потреб – заміна електроплити, системи водопостачання і каналізування (в закладі часто виникають аварійні прориви), на що потрібні чималі кошти. Людмила Науміч також подякувала депутатам селищної ради, батькам вихованців та фонду «Тільки разом», завдяки яким заклад має належне забезпечення. «Але якщо селищна рада візьме на себе фінансові зобов’язання із забезпечення усіх потреб, ми радо відмовимося від батьківської допомоги», – зазначила завідувачка.
Серед розглянутих питань – звіт Віталія Яльницького, заступника голови Шацької селищної ради з питань виконавчого органу, про виконання програми соціально-економічного розвитку Шацької селищної ради у 2017 році та затвердження аналогічної на 2018-2020 роки. Зважаючи на те, що звіт попередньо було заслухано на комісії, депутати детальніше обговорили те, які об’єкти будуть ремонтувати вже у цьому році. Каменем спотикання став ремонт вулиці тієї ж таки Вишневої, про що депутати після тривалих обговорень таки домовились, а також ремонт стадіонів. Зокрема, у програмі передбачено реконструкцію селищного стадіону та будівництво шкільного спортивного майданчика із штучним покриттям в НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія смт Шацьк». Пропозиція Віталія Яльницького – якщо будуть реконструйовувати селищний стадіон, а там передбачено комплекс полів із штучним покриттям, то варто було б кошти, які закладені на роботи по стадіону в школі-гімназії (нещодавно реконструйований), перекинути на аналогічний об’єкт у с. Мельники чи с. Прип’ять, де взагалі відсутній пришкільний спортивний майданчик. Та з таким розкладом не погодилися депутати Богдан Тимошук та Леонід Цюп’ях: у школі-гімназії, куди приїжджає чимало делегацій, займається багато дітей, теж потрібен стадіон. Людмила Цевух, в свою чергу, підтримала реконструкцію стадіону в Мельниках: там теж громада, та й центр села вимальовується гарний. А на ремонт спортивного об’єкту Шацької школи-гімназії можна залучити кошти освітньої субвенції, передбачені як на опорну школу, або грантові. Підтримали її й Людмила Єрофєєва та Василь Голядинець: проекти на реконструкцію однозначно треба робити, бо це – основа робіт. Якщо є проект, то його в будь-який час можна подати на грантові кошти. А стадіон у Мельниках таки доведеться робити за кошти селищної ради. Тому депутати включили в програму розвитку розробку документації на реконструкцію стадіону в Шацькій школі-гімназії та в школі села Мельники.

Окрім того, в програмі розвитку на 2018 рік передбачено виготовлення проектно-кошторисної документації та капітальний ремонт вулиць Новоселів, 8 Березня, Лесі Українки, Садова, 1 Грудня та Вишнева (смт Шацьк), вулиці Зелена (с. Самійличі), вулиці Кільцева (с. Положево), вулиць Ярини Смоляр та Діброва (с. Кропивники); встановлення світлофора на перехресті вулиць 50 років Перемоги та Шковороди, розробка ПКД на реконструкцію дороги по вулиці Шковороди, ремонт тротуарів по вулицях Шковороди (від вул. Садова до автобусної зупинки по вул. Шковороди та від Ощадбанку до вул. Незалежності), Шевченка (від військкомату до церкви), обидві сторони тротуару по вул. 1 Травня (від скверу Т.Шевченка до вул. Природна), Незалежності (від церкви до казначейства – дві сторони), 50 років Перемоги (від автостанції до Шацького РЕМ). Реконструювати освітлення в цьому році заплановано на вулицях в селах Кропивники, Вілиця, Плоске, Мельники (вул. Нова), в смт Шацьк (вул. Природна, Волі, Незалежності та Ярини Смоляр); завершити роботи по каналізуванню вулиць та реконструкції скверу ім. Т.Шевченка. Передбачено у планах добудову ІІІ черги Шацької школи-гімназії, капітальний ремонт систем опалення ДНЗ №1 та школи в с. Прип’ять, ремонт СБК в селах Прип’ять, Пехи і Положево, залу засідань селищної ради, ремонт обелісків Слави в с. Вілиця та смт Шацьк, заміна огорожі на старому кладовищі в Шацьку, встановлення огорожі в школах сіл Прип’ять, Пехи, Самійличі, встановлення вікон в школі с. Мельники. У планах – поповнити громаду технікою та придбати шкільний автобус, автогрейдер, сміттєвоз.

Левову частку часу сесійного засідання зайняв розгляд земельних питань, серед яких – запити від Головного управління Держгеокадастру. Стосувалися вони висловлення погодження надання у власність земельних ділянок за межами населених пунктів. Серед п’ятьох заявників – мама загиблого в АТО рік тому шачанина Сергія Мокренка – Любов Буз. Депутати одноголосно підтримали запит Держгеокадастру та погодили виділення родині Героя 12 соток біля наметового містечка в урочищі Гряда. Також депутати погодили заяви ще чотирьох заявників із Шацького району на виділення землі для садівництва за межами населених пунктів, а одному заявнику з м. Ківерці, який також просив 12 соток біля наметового містечка на Гряді, відмовили.

Депутати, затвердивши зміни до бюджету (перекинули 1 млн. 600 тис. грн. з загального фонду бюджету до бюджету розвитку, які спрямовуються на закупівлю автогрейдера), дали згоду на списання основних засобів (старих речей із прийнятих на баланс сільських шкіл), та згоду – на прийняття на баланс громади двох нових шкільних автобусів, затвердили Положення про методичну службу гуманітарного відділу виконавчого комітету Шацької селищної ради, Статут територіальної громади Шацької селищної ради Шацького району Волинської області та інші.

Також, згідно із затвердженими положеннями, тепер у Шацькій селищній раді є порядок подання та розгляду електронних петицій, можливість проведення консультативних опитувань та залучення громадян до місцевих ініціатив.

Віта ШЕПЕЛЯ