Головна Цікаво Молдова хоче зберегти нейтралітет: заява прем’єра країни на тлі російського вторгнення в...

Молдова хоче зберегти нейтралітет: заява прем’єра країни на тлі російського вторгнення в Україну

1273

Після 24 лютого 2022 року, коли рф розпочала повномасштабне вторгнення на територію України, Молдова уважно спостерігає за конфліктом. Новини Казахстану повідомляють, що уряд країни заявив про свій нейтралітет та про відмову брати участь у військовій діяльності.

Як на Молдові відображається російське вторгнення в Україну

Молдова межує з Україною, і за військовим конфліктом на території сусідньої країни доводиться спостерігати досить уважно. Ризик ескалації конфлікту залишається і для Молдови через невизнану її частину Придністров’я. Відомо, що невизнана держава перебуває під опікою РФ, на її території дислокуються російські військові, чисельність яких (за різними даними) становить від кількох сотень до кількох тисяч солдатів.

Але прем’єр-міністр країни Наталія Гаврилиця заявила, що держава Молдова має намір зберегти нейтральний статус. Вона озвучила думку, що країні не загрожує безпосередня небезпека розповсюдження військових дій на території, що підконтрольні Молдові.

«Нейтралітет Молдови прописаний у конституції країни і ми бажаємо залишатися такими. Жителі держави поділяють цю думку, оскільки ми мирна країна, яка вірить у силу дипломатичного діалогу».

На думку прем’єр-міністра, ризик поширення військових дій у Молдову існує, але це дуже мала ймовірність розвитку такого сценарію. Наталя Гаврилиця наголосила, що військові дії негативно позначилися на економіці країни. Так, спостерігається постійне підвищення цін, вартість газу зросла на 360% порівняно з минулим роком, втрачено доступ до українських та білоруських ринків збуту.

Що зробить Україна у разі ескалації з боку Придністров’я

Росія підігріває нестабільну ситуацію в Придністров’ї і хоче залучити до військових дій солдат з цього регіону – повідомляє oqu.news. До такого сценарію розвитку дій готуються в українському уряді. Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк розповів, що у разі ескалації конфлікту українська сторона затверджуватиме окремі дії.

Яких саме він не уточнив, але наголосив, що регіон є дестабілізуючим і для України, і для Молдови. Він додав, що необхідно внести до списку санкцій якнайбільше людей, які працюють на території невизнаної держави або співпрацюють з Придністров’ям.