Головна Медицина Повноцінне життя – завдяки «Волинькард»

Повноцінне життя – завдяки «Волинькард»

4755

Ефективність дії регіональної  програми із запобігання та лікування серцево-судинних захворювань «Волинькард»  відчули і в Шацькому районі. З’явилися перші, хоч поки і незначні, результати, статистика поінформованих, обстежених і пролікованих жителів району. Вже ніхто не сумнівається, що механізм комплексного підходу – від профілактики до високотехнологічних методів лікування – запущений у селищі Шацьк і навколишніх селах заради збереження здоров’я їх мешканців. Ситуація в Україні є загрозливою, бо смертність від хвороб серця та судин втричі перевищує смертність від раку, туберкульозу, інфекційних захворювань та СНІДу, разом взятих. На Волині понад 67% всіх смертей зумовлені саме серцево-судинними захворюваннями.

– У 2011 році в Шацькому районі зареєстровано 3 осіб, що перенесли інфаркт міокарда; у 2012 – 4; у 2013 – 2. У 2011 році прооперований один хворий, який переніс інфаркт міокарда, проведено аорто-коронарне шунтування.  За 1 півріччя 2013 року проведено коронографію п’ятьом хворим, з них двом – за кошти програми «Волинькард», одному хворому проведено коронарне стентування.

Протягом річного періоду обстежено 2 206 чоловік під час медоглядів та звернень хворих. Виявлено хворих з низьким серцево-судинним ризиком – 611 осіб, з середнім серцево-судинним ризиком  – 976 осіб, з високим – 619, первинної артеріальної гіпертензії – 288, – розповідає Алла Курчак, сімейний лікар Шацької районної лікарні.

Нещодавно дію програми «Волинькард» випробував на собі Валерій Савчук (на фото), лікар-терапевт Шацької районної лікарні. В 2006-му він переніс інфаркт міокарда і зараз перебуває на 3 групі інвалідності. Після інфаркту на серцевому м’язі залишився рубець – ця ділянка вже не може скорочуватися, а тому звичний спосіб життя Валерія Євгенійовича зазнав суттєвих змін. В нього ввійшли крапельниці, уколи, дієти, постільний режим і тривале лікування. Після успішної реабілітації лікар повернувся до роботи. Валерію Савчуку всього 60 років, і він як медик чудово розуміє: якщо серце не хоче виконувати своїх функцій, то в сучасних умовах високих технологій його можна змусити це робити. На ехокардіоскопічне обстеження в лікувальній установі області, передбачене програмою «Волинькард» (до речі, безкоштовне), хворий пішов з надією. І не помилився. Спеціальний зонд, якого ввели через стегнову артерію, дійшов по судинах, які просвічувалися від дії спеціального препарату- контрасту, до головного органу людини. Зображення виводилося на екран монітору комп’ютера.  Під час обстеження було визначено стан судинної сітки серця, прохідність судин, скорочувальну здатність серця, наявність рубців і тромбів тощо. Відео того, як працює серце, було записано на диск, якого фахівці-кардіологи вручили Валерію Євгенійовичу. Тепер учасник програми «Волинькард» знає, які навантаження може витримати його серце, а медики – як лікувати хворого і вберегти від повторної хвороби. При нагоді чоловік може показати відеозапис іноземним фахівцям і отримати в них консультацію; з часом проаналізувати зміни, які відбулися в серці. Валерій Савчук переконаний, що інфаркт – не вирок, адже, як свідчить статистика, під контролем медиків-професіоналів, при дотриманні всіх норм і правил стан здоров’я таких, як він, сердечників, рано чи пізно майже повністю відновлюється.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.