Будуємо нову Волинь разом: на зведення соціальних об’єктів та житла надходять державні інвестиції
Будівельна галузь в Україні поступово нарощує обсяги. Лише на Волині упродовж трьох останніх років збудовано більше, ніж за попередніх десять. Це – школи, дитячі садки, медичні установи, житлові будинки. На зведення соціальних об’єктів на селі постійно надходять державні інвестиції. Влада продовжує й надалі реалізовувати доручення та ініціативи Президента України Віктора Януковича, таким чином, розбудовуючи сільські території. «Сучасне українське село повинне мати розвинену інфраструктуру – платформу для залучення інвестицій та відродження підприємницької активності», – наголошує глава держави.
Волинське село сьогодні активно розбудовується. Особливої уваги потребують сільські навчальні заклади. Адже незалежно від місця проживання кожна дитина повинна отримувати якісну конкурентоспроможну освіту, яка була б інтегрована в європейську і світову, переконаний глава держави. У першовересневому привітанні голова облдержадміністрації Борис Клімчук зазначив, що «помірковані та виважені кроки сучасної влади забезпечать доступність якісної освіти. Багато вже зроблено, проте ми не зупиняємося на досягнутому». Лишень минулоріч капітально відремонтовано школи у селах Купичів Турійського, Смідин та Чевель Старовижівського, Волошки Ковельського, Видраниця Ратнівського, Мостище Камінь-Каширського, Карпилівка Ківерцівського, Марковичі Локачинського районів та в селищі Шацьк. Варто зауважити, що на добудову школи у Карпилівці з державного бюджету спрямовано 7,3 мільйона гривень, ще 1,5 мільйона гривень – з обласного, а у школу села Мостище з бюджетів усіх рівнів інвестовано 6 мільйонів гривень, левова частка цих коштів надійшла від держави.
Будівельники на Волині тільки за перше півріччя цього року виконали робіт майже на 200 мільйонів гривень. Важливим є і той факт, що переважає нове будівництво та реконструкція – це понад 80% загальних обсягів, решта – капітальні і поточні ремонти. Серед головних об’єктів, які зводяться в області цього року, – будівництво шкіл у селах Любохини Старовижівського та Білин Ковельського районів, завершення Свято-Покровської церкви в Піддубцях Луцького району, реконструкція Хотешівської туберкульозної лікарні Камінь-Каширського району. А у селищі Шацьк закладено капсулу для розширення приміщення початкових класів – планується збудувати шість класних кімнат. Ці будівельні роботи обійдуться державі у 6 мільйонів гривень.
До будівництва нової Волині залучаються не тільки державні інвестиції, активнішими стали і самі громади.
Напередодні Дня Незалежності у селі Боголюби Луцького району відкрито новий дитячий садок «Казка», розрахований на 48 дітей. Борис Клімчук подякував громаді за наполегливу ініціативу в його спорудженні. «І мені особливо приємно, що у Боголюбах садочок побудували фактично за кошти сільського бюджету, адже це, окрім того, що зроблено для дітей, означає, що село піднімається і розвивається», – наголосив губернатор.
За словами Президента України, кількість дитячих садочків в країні щороку буде збільшуватись і органи влади на місцях повинні зробити так, щоб питань із влаштуванням дитини в дошкільний заклад взагалі не було. Мережа дошкільних навчальних закладів цьогоріч поповнилася 318 садочками, і сьогодні в Україні їх майже 16,4 тисячі. Відновили діяльність 36 закладів, що тривалий час не працювали, створено 47 навчально-виховних комплексів та відкрито додатково 376 груп. Це дало змогу додатково забезпечити місцями у дитячих садках близько 20 тис. дітей дошкільного віку.
Кількість дітей, які здобувають дошкільну освіту, досягла 1 млн 428 тис. осіб. Новими соціальними ініціативами Президента передбачено до кінця 2014 року додатково створити у дошкільних навчальних закладах ще 100 тис. місць.
Володимир ПАВЛЮК