Головна Освіта Жителів озерного краю об’єднає вишиванка

Жителів озерного краю об’єднає вишиванка

2933

Підприємець Неля Сацюк із Шацька почала пропагувати гордість українців – вишиту сорочку – із себе та свого оточення. В теплу пору року та в найбільші державні і релігійні свята продавці магазину «Глобус» радують клієнтів барвистим національним строєм. Вишиванка має багату вікову історію, проте саме в добу незалежності України вона стала особливо популярною. Бо підкреслює патріотизм, об’єднує в цілісну державу Схід і Захід, Південь і Північ, стає своєрідним дрес-кодом на мітингах, офіційних зібраннях, святкових заходах у шкільній та культурній сферах. Неля Сацюк не лише впроваджує моду на вишиванки серед жителів Шацького району, а й стимулює їх частіше одягати вбрання з українським орнаментом. Ну чому б, наприклад, не покрасуватися ним на Великдень у школі? Учні і вчителі Шацької, Світязької та Пульмівської ЗОШ І-ІІІ ст. із цим твердженням погодилися, бо виявилося, що вишиванки є майже в кожного, а особливих приводів їх одягати – нема.

Не лише модниці, а й талановиті рукодільниці взяли участь у конкурсі вишиванок в ЗОШ І-ІІІ ст. с Світязь. Старшокласниці здивували білими і чорними вишитими блузами, ексклюзивними сукнями. Перше місце дісталося учениці 11 класу Наталії Войтюк (на фото вгорі третя ліворуч), котра свій унікальний виріб вишила, використовуючи техніку занизування, за 10 днів. Цю дівчинку знають у школі як уже досвідчену майстриню-рукодільницю. Всього рік, як осягнула ази вишивального мистецтва, а вже має в колекції сукню і дві чоловічих сорочки (для брата і тата). Зараз вишиває святкову блузу для себе. Оригінальну – білими нитками по білому полотні.

Троє призерів конкурсу вишиванок отримали подарунки від ініціатора заходу Нелі Сацюк.

У ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк першими вдягнули вишиванки наймолодші школярі. Дівчатка не просто продемонстрували, які вони гарні, а й взяли участь у конкурсі краси «Міні-міс україночка», організованому Юлією Гармадською, педагогом-організатором, і Тамарою Мазурок, практичним психологом школи. Юні красуні хизувалися інтелектом, талантом співати, малювати, вишивати, писати і декламувати вірші. Ну і, звісно, оригінальними вишиванками. На п’єдесталі слави, за висновками журі, опинилися троє: Мар’яна Цекот (І місце), Софія Цюп’ях (ІІ місце) та Ольга Лілякевич (ІІІ місце).

В четвер, коли друкувалася газета, у вишиванки вдягнулись учні середніх і старших класів ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк. На часі – проведення заходу в Пульмо. Поки що несміливо торує шлях  у майбуття започаткований цьогоріч конкурс на кращу великодню вишиванку. Утім, Неля Сацюк з оптимізмом стверджує, що це лише початок, і наголошує, що велике свято, яке покликане об’єднати тих, хто серцем і душею вболіває за Україну, шанує її багаті традиції, в Шацькому районі стартувало.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.