22 липня під головуванням Сергія Віннічука, голови Шацької районної ради, відбулася позачергова сесія районної ради, в якій також взяв участь Олександр Кусько, голова Шацької РДА. За словами Сергія Віннічука, скликання позачергової сесії зумовлене необхідністю термінового затвердження районної Програми матеріально-технічного забезпечення військових частин та підрозділів правоохоронних органів в області, у яких проходять службу жителі Шацького району, а відповідно і внесення змін до бюджету району. Так, на сесії обласної ради було виділено 3 млн. грн. субвенції, які розподілені між усіма районами Волині на фінансування таких же програм. Згодом буде повідомлено, на що будуть витрачені 70 тис. грн. субвенції, які район отримав від області (закупівлю бронежилетів, військової форми чи медикаментів – відповідно до потреб військових частин).
Також район отримав 295 тис. грн. субвенції на придбання та встановлення котлів у ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь, та 31 тис. грн. – на залуження ґрунтів.
Після розгляду двох питань, що виносились на сесію, депутати звернулися до керівників району із чималою кількістю запитань та звернень про вирішення проблем. Володимир Сухецький запитав, чи буде до 1 вересня у Прип’ятській сільській раді автобус, що здійснює підвезення дітей до школи, адже попередній транспорт був переданий на потреби військових. Відповідь на це питання дав голова РДА: «Угода про передачу автобусів з відділів освіти на потреби армії була укладена на рівні міністерств. І до цього нам усім потрібно поставитися із розумінням. Автобус із Прип’ятської сільської ради був взятий тому, що він найбільш відповідав потребам військових. Якщо автобуса не буде до 1 вересня, то варіанти заміни йому уже розглядалися районною владою (при потребі буде залучений автобус із відділу культури).
Звернення підприємців с. Світязь, що здійснюють торгівлю на сільському ринку, зачитав депутат Володимир Шум. Люди обурені стихійною торгівлею над дорогою по вул. Жовтнева та на пляжі озера. Вони впевнені, що там торгують без належно оформлених дозвільних документів, не сплачуються відповідні податки, тому просять провести перевірки цих торгових точок. Підтримав звернення і депутат Микола Шевчук, зазначивши, що така несанкціонована торгівля є і в ур. Гряда, селах Мельники та Гаївка, смт Шацьк. Він також обурений ситуацією в ур. Гряда, де нагромаджується автотранспорт на дорозі, відсутні туалети біля пляжів озер. За його словами, потрібно застосувати практику минулого року, коли відпочивальники залишали автомобілі на автостоянці, а проїзд дозволявся лише спецтранспорту.
Як повідомив Сергій Віннічук, кілька днів тому службами та районною владою були проведені перевірки з легалізації робочих місць (в них взяли участь представники міліції та податкової), результати яких були направлені у відповідні інстанції. Перевіркою було зафіксовано чимало порушень законодавства. Тепер справа – за контролюючими органами, адже саме в їхній компетенції, а також селищної і сільських рад, законно організувати торгівлю. Та чи будуть застосовані відповідними службами та органами місцевого самоврядування до торговців належні засоби впливу, чи буде все організовано відповідно до законодавства – інше питання. Що ж стосується встановлення поблизу пляжів туалетів, то лише цього року вперше підприємцями у співпраці з ШНПП було встановлено 10 біотуалетів на пляжі в Куточку рибалки с. Світязь, ще 4 цього тижня встановлять на пляжі ур. Ляпове (с. Мельники). Незабаром черга дійде і до ур. Гряда. Обслуговуються біотуалети за кошти підприємців. Долучаються фінансово підприємці і до впорядкування пляжу в Куточку рибалки, куди уже завезено до 100 КАМАЗів піску. До речі, питання про те, де тепер жителям селища та району купувати пісок, також піднімав Володимир Шум.
У відповідь на пропозицію Миколи Шевчука поставити шлагбаум при в’їзді в ур. Гряда Олександр Кусько сказав, що людям, які приїжджатимуть на відпочинок і будуть ставити автотранспорт на стоянку, потрібно запропонувати відповідне обслуговування – доставку валіз до баз. Та й хто буде нести відповідальність за пошкодження дорогих іномарок, які знаходитимуться на автостоянках (якщо таке станеться), також невідомо, бо орендар автостоянки не гарантує охорону та безпеку. Тож поки що цього року усе залишиться так, як є, тим більше, що суттєвих проблем з паркуванням обабіч дороги немає.
Від автора. Через день після проведення сесії з головою районної ради Сергієм Віннічуком довелося проїхатися до пляжу в Куточку рибалки, де були встановлені біотуалети, висипано піском чималу площу пляжу. Раніше там було суцільне болото. Туалети розташовані на значній відстані від водного плеса, тому екологічної загрози, думаю, не буде. Та й запаху всередині туалетів немає, адже їх належно прибирають та обслуговують. Черг до них у будні немає, хоч у вихідні дні, коли людей у кілька разів більше, все-таки доводиться людям трохи постояти. Проте, зважаючи, що у минулі роки там узагалі вбиралень не було, це вже видається неабияким прогресом.
Відвідали й піщаний кар’єр, звідки жителі району, сільські та селищна ради, установи беруть пісок для власних та громадських потреб. Проте звідти постійно вивозиться пісок підприємцями, які реалізовують його людям. Від такої діяльності із Карасинської гори лишилася лише назва, і тепер їй більше пасує найменування Карасинська яма. То хто ж повинен відслідковувати, хто, коли і як вивозить пісок із кар’єру для реалізації і чия це компетенція? Крайнього знайти важко.
Звісно, що найлегше в усьому сьогодні звинуватити теперішню владу: що немає туалетів на пляжах, що стоять автомобілі на узбіччях доріг в ур. Гряда, що не вивозять сміття, що не в ту вулицю спрямували каналізування, що незаконно розміщені торгові точки, що масово вивозиться пісок з кар’єру… А чим же сьогодні займаються служби, безпосереднім обов’язком яких і є реагувати на порушення законодавства? Що роблять селищна та сількі ради, міліція, податкова інспекція, екологічна служба?
Віта ШЕПЕЛЯ.