Головна Цікаво Агрохімічний аналіз грунту і захист рослин від комах-шкідників

Агрохімічний аналіз грунту і захист рослин від комах-шкідників

390

Щоб домогтися більшого і якісного врожаю необхідно попередньо зробити агрохімічний аналіз грунту. Адже відомо, що на грунті негативно позначаються такі фактори як: викиди шкідливих речовин від заводів і автомобілів, відходи життєдіяльності тварин і людини, побутові відходи і так далі. Звичайно, не варто забувати і про комах шкідників, які також негативно впливають на ріст рослин. До речі, з шкідливими шкідниками відмінно справляється протруйник канонір ультра. Якраз таки в рамках даної статті ми докладніше поговоримо про переваги протруйників і про агрохімічному аналізі ґрунту.

Використання препаратів для захисту від ґрунтових шкідників

Для захисту польових культур від комах-шкідників відмінно справляються багато препаратів протруйники. Вони здатні захистити не тільки саму грунт, а й від шкідників насіння і сходів. Особливо ефективні препарати, що відносяться до класу неонікотиноїдів, які представляють собою речовина, проникаюче в проростки і молоді рослини через насіння. У міру зростання речовина розподіляється рівномірно по всій рослині. Протруйник паралізує нервову систему, викликаючи загибель комахи-шкідника.

Виділяють кілька переваг препаратів класу неонікотиноїдів:

  • ефективність при знищенні шкідників;
  • широкий спектр застосування;
  • відсутність фітотоксичної дії на рослини;
  • додатковий анти-стрес на рослини;
  • захищає від шкідників кореневу систему рослини на стадії вегетації.

Отже, ми з’ясували який позитивний ефект роблять препарати протруйники на ріст рослини. Так само не варто забувати, щоб забезпечити хороший ріст культурних рослин, слід перед їх посадкою зробити агрохімічний аналіз грунту.

Агрохімічний аналіз грунту

Агрохімічний аналіз проводиться з метою виявлення родючості землі. У лабораторних умовах проводиться аналіз на наявність хімічних елементів, при нестачі яких в подальшому проводяться заходи щодо поліпшення родючості грунту, шляхом відсутніх елементів.

У грунті містяться такі хімічні елементи як: фосфор, азот, калій, кобальт, марганець, миш’як, мідь, нікель і т.д. Недолік елементів негативно позначається на зростанні рослин, а саме на стійкість до захворювань, вологоємність, водонепроникність. Так само не варто забувати, що на родючість впливають кислотність і вміст гумусу.

Після проведення хімічного аналізу можна дізнатися чого не вистачає грунті для підвищення родючості, Так, наприклад, при нестачі гумусу додають гній, низинний торф, торфокомпост. Наситити відсутніми хімічними елементами грунт можна мінеральними добривами сульфатом амонію або Діамофоська.

Висновок

Загалом, щоб домогтися високого врожаю, необхідно перед посівом культурних рослин зробити агрохімічний аналіз грунтів, який допоможе зрозуміти які заходи слід провести для підвищення її родючості. Так само не варто забувати про профілактику і лікування рослин від комах шкідників.