Головна Цікаво Гірники з Нововолинська припинилу голодування під Адміністрацією Президента

Гірники з Нововолинська припинилу голодування під Адміністрацією Президента

1244

П’ятеро гірників «Шахти №1 «Нововолинська», які шість днів голодували під Адміністрацією Президента, вирішили тимчасово припинити голодування.

Про це на своїй сторінці у «Facebook» повідомив голова Незалежної профспілки шахтарів України Михайло Волинець.

«Сьогодні п’ятеро гірників «Шахти №1 «Нововолинська» зустрілися з міністром енергетики та вугільної промисловості В. Демчишиним. Під час зустрічі шахтарі пояснили міністрові, що тих обсягів вугілля, які він сподівається реалізувати для погашення боргів перед гірниками, насправді не існує. Справа у тому, що ці заявлені тонни вугілля є звичайнісінькими приписками й «смотрящі» міністра теж про це добре знають, але, можливо, не доповідали йому. Після зустрічі з В.Демчишиним у Міненерговугіллі відбулася технічна нарада щодо ситуації на підприємстві. На ній розглянули скореговану програму подальшого функціонування шахти №1 «Нововолинська», – йдеться у дописі.

Так, заступник начальника Управління реструктуризації вугільних підприємств Павло Кужель пообіцяв, що сьогодні копальні виділять 8 млн грн, а до кінця тижня – ще 9 млн грн.

Після цього гірники вирішили тимчасово припинити голодування, однак якщо урядовці не виконають своєї обіцянки, шахтарі продовжать акцію протесту і, можливо, чисельнішим складом. Окрім того, гірники готові знову розпочати страйк і вдатися до перекриття шляхів до митних пунктів «Ягодин» та «Устилуг».

«Додам, що шахтарі, які голодували у Києві, виглядають виснаженими та й погодні умови тут зараз не досить сприятливі. Хочу звернути увагу, що серед учасників акції був і Сергій Макаров, який нещодавно повернувся із під Дебальцевого, де захищав Україну від загарбників, а тепер змушений голодуванням добиватися виплати заборгованої зарплати», – зазначив Михайло Волинець.