Головна Цікаво Загроза провалитися під лід

Загроза провалитися під лід

3275

З настанням весняного потепління на людину чекає ще одна небезпека – загроза провалитися під лід. Тому, щоб зберегти здоров’я чи навіть врятувати життя, слід пам’ятати таке: ходити по льоду можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см (при цьому в розрахунок береться лише товщина нижнього зеленуватого шару льоду); масова пішохідна переправа може бути організована лише при товщині льоду понад 15 см; для влаш­тування катка товщина льоду повинна бути не менше 12 см.

Якщо вам все ж необхідно перейти через замерзлу річку, озеро чи ставок, то пам’ятайте, що найкраще це зробити на лижах (при цьому треба відстебнути кріплення, а палиці трима­ти в руках, не накидаючи петлі на кисті, рюкзак слід повісити на одне плече).

Рибалкам слід пам’ятати, що не можна пробивати поряд багато лунок; збиратись поряд великими групами; не можна пробивати лунки на переправах; ловити рибу біля промоїн. Потрібно завжди мати при собі мотузку довжиною 12-15 метрів.

У випадку, якщо ви все ж провалились, то не піддавайтесь паніці, утримуйтесь на плаву, уникаючи занурення з головою; намагайтесь вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги; намагайтесь якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу; вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте в той бік, звідки ви прийшли, де міць льоду вже відома.

Якщо у вас на очах під лід провалилась людина, то крикніть, що ви йдете на допомогу; наближайтесь до ополонки поповзом, широко розкинувши руки; підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру; не підповзаючи до самого краю ополонки, подайте потерпілому палицю, лижу, шарф, мотузку, санки чи щось подібне і витягніть його на лід; витягнувши потерпілого на лід, разом з ним поповзом повертайтесь назад.

Слід пам’ятати, що лід завжди тонший там, де є стік води, ростуть кущі, очерет, де швидка течія, де є джерела або впадає струмок.

Шацький РС УДТБ та ДПРЧ-11 ТУ МНС у Волинській області.