Головна Цікаво Весняна риболовля. Як ходити на риболовлю навесні?

Весняна риболовля. Як ходити на риболовлю навесні?

1987

Активна весняна рибалка починається після того, коли сходить лід, а дні стають теплішими. У цей час риба йде ближче до поверхні води, щоб погрітися і знайти їжу. Це період, коли риба готується до нересту, який йде ближче до кінця весни. Під час нересту найчастіше заборонено ловити рибу будь-якими снастями крім вудки поплавця або спінінга. Це зроблено для того, щоб зберегти популяції в водоймах. Перед нерестом карась, плотва та інші види риби особливо ненажерливі.

Одяг для весняної риболовлі

Йдучи на весняну рибалку обов’язково надягайте термобілизна. Весняна погода дуже підступна. Несмотряна потепління все ще дме холодний вітер. За кілька годин можна спітніти на сонці, а потім промерзнути до кісток. Термобілизна допоможе легко перенести таку мінливу погоду.

Безпека

Якщо десь на водоймах залишився лід, не здумайте останній раз посидіти на льоду із зимовою вудкою. Уявний міцний лід може відколотися, і вас понесе далеко від берега.

Прикормка і вибір місця

У багатьох видів риб перед нерестом починається весняний жор. Вибирайте місце з заростями, водоростями і теплі затоки. Витратьте кілька днів на підгодовування, і хороший кльов буде забезпечений. Можна використовувати підгодовування, яка продається в магазинах, додаючи туди трохи наживки. Деякі рибалки змішують підгодовування з грудками пухкої землі і закидають територію біля берега. Такі «бомби» створюють завісу з мулу і бруду, а їх дуже любить карась. Спробуйте також пошукати рибу в ямах і під що впали в воду деревами.

Снасті

Навесні ловлять вудками і спінінгами. Вибирайте вудилища з великою або середньою довжиною для лову риби з берега. Наживку бажано закидати далеко, хоча риба нерідко підходить досить близько до берега в пошуках їжі, особливо коли ви займалися підгодовуванням. Для спінінгів можна порекомендувати рибальські котушки SHIMANO. Котушки цієї марки зроблені в Японії і Малайзії.

Вибір наживки

Орієнтуйтеся на рибу, яку ви хочете зловити. Карась добре клює як на мотиля, черв’яків і опаришів, так і на перловку і хліб. Беріть з собою різні насадки. Коли вода прогрівається сильніше, карась починає клювати на манку. Плотва, наприклад, клює на перловку і хліб, але іноді може бути залучена мотилем. У цьому питанні не можна знати заздалегідь і доводиться часто орієнтуватися по ходу справи.