Якщо дивлячись мультик “Рапунцель” ви стежили не за сюжетом, а за приголомшливим волоссям головної героїні, то ви не самотні. Мільйони жінок по всьому світу мріють про те, як відростити шикарну шевелюру. Однак, в середньому наше волосся має зростання всього в 1-2 сантиметри на місяць. І в принципі, за 3 роки можна було б відростити півметра гриви. Але, як свідчить практика, цього немає. Найчастіше, відрощуючи довжину навіть три роки, ми можемо отримувати той самий результат. А відбувається це через незнання основних правил. Тому що відрощування волосся – це не тільки про “що робити”, а й про “чого НЕ робити” у цьому процесі. Давайте розберемося в цьому детальніше.
Чому волосся не росте
Багато дівчат помилково вважають, що шевелюра виросте сама собою. Але існує щонайменше 5 факторів, які заважають їй це робити. Подивимося на кожен із них.
- Недбале розчісування. Наприклад, якщо замість акуратного розбору заплутаних пасм ви б’єте їх щіткою. Якщо починаєте розчісувати не з кінчиків, а від коріння. Якщо ваш інструмент вже давно вийшов з ладу та має залізні зубчики. Такими ви не тільки шкодите пасмам, але й роздираєте шкіру голови. Як наслідок: випадання.
- Неправильне миття голови. По-перше: забудьте про міф, що голову не можна мити щодня. Якщо ваша шевелюра цього вимагає – це нормально. Дайте це їй. Але ось у який спосіб… Тут уже важливо розібратися. Найчастіша помилка – мити волосяне полотно вниз головою, а також наносити шампунь на всю довжину. Як наслідок: відкриваються лусочки, починається пошкодження, волосся пересушується.
- Термічні прилади Якщо плойка/праска, фен або конус – ваші найкращі друзі, то знайте, що дружать вони лише з вами. З вашими ж локонами вони не те, що друзі, вони люті вороги. Можете собі уявити вашу реакцію, якщо ви доторкнулися рукою до розпеченої праски? Адже ви й секунди не протримаєтеся, боляче і на руці можуть залишитися шрами. З волоссям все працює так само. Те, що ми не відчуваємо болю, не означає, що ми не шкодимо. Особливо якщо ви використовуєте всі ці інструменти без термозахисту. Саме вона може допомогти хоча б частково захистити шевелюру від такої дії. Якісні засоби цього типу можна придбати в інтернет-магазині професійної косметики Hair-Prof. Як наслідок: без термозахисту йде пересушування, мляві кінчики, які весь час обламуються.
- Погодні умови. Те, що у природи немає поганої погоди – це правда тільки для нашого настрою. Для локонів погода – це такий же впливовий фактор, як і попередній. Якщо ви нехтуєте загортанням волосся в мороз і захистом влітку, то вони будуть ставати тільки гіршими. Пальне сонце висмоктує всю вологу з пасм.
- Холодні та сильні потоки вітру їх заплутують. А мороз взагалі знижує кровообіг та руйнує зсередини. Як наслідок: перетин, сухість, ламкість.
Ломкість. Взагалі, саме цей неприємний фактор – найчастіша причина, чому дівчата не можуть отримати бажану довжину. Не важливо, скільки сантиметрів відростає зверху. Важливо, скільки їх йде знизу. Причини ламкості відомі: неправильний догляд (основа всіх основ), агресивні засоби, нестача вітамінів, неправильне харчування іноді гормональні збої. Як наслідок: шевелюра відростає, а кінці обламуються.
Ось вам набір, який заважає вам отримати довге волосся. Всі ці розповіді про генетику, і що неможливо відростити бажану довжину – тільки розповіді. Все можна зробити, якщо діяти за грамотним алгоритмом, слухаючи потреби свого волосся. Отже, ми розібралися, що робити не можна. А тепер давайте подивимося, що робити треба.
Як відростити гриву до пояса
Розглянемо кілька порад, які допоможуть вам прискорити ріст волосся з одного-двох см на місяць до трьох-чотирьох.
- Використовуємо правильні шампуні. Дивіться склад вибраного засобу. Там не повинно бути таких сульфатів, як SLS (Sodium Lauryl Sulfate) та SLES (Sodium Laureth Sulfate). Завдяки їм ви можете спінювати шампунь, але і вони впливають на здоров’я пасм не особливо добре. Тому краще зупиняйте свій вибір там, де замість сульфатів є натуральні компоненти. Крім того, пам’ятайте, що шампунь ми наносимо лише на корінь. Так як він призначений винятково для очищення шкіри голови.
- Вибираємо воду кімнатної температури. Гаряча вода провокує виділення підшкірного жиру, тоді як тепла – допомагає закривати лусочки. Волосся стає більш гладким, блискучим. Вони менше потрапляє пил.
- Завжди багатошаровий догляд. Придбайте бальзами, кондиціонери, маски, олії для кінчиків та використовуйте їх у правильному призначенні. Тобто один-два рази на тиждень маску. Зволожуючу – якщо сухість, що відновлює – якщо було фарбоване або спалене утяжками волосся, поживне для насичення мікроелементами і так далі. Коли не використовуєте маску – наносите після шампуню кондиціонер або бальзам. Вони закриють лусочки, наповнять волосся потрібними компонентами і утворюють захисну плівку, яка відштовхуватиме зовнішні негативні фактори.