Головна Цікаво Як спільний відпочинок впливає на психологічне здоров’я сім’ї

Як спільний відпочинок впливає на психологічне здоров’я сім’ї

845

Куди б ви хотіли відправитися на вихідних? Якщо набридло морське узбережжя, немає бажання їхати на дачу, а від галасливого міста вже голова йде обертом, є цікавий варіант – відпочинок на Дністрі. Мальовничі околиці, приголомшливою чистоти повітря і комфортні умови на базі відпочинку, все це зробить поїздку незабутньою.

Психологи рекомендують відправлятися на відпочинок всією сім’єю, особливо якщо в будні дні ви мало спілкуєтеся.

Як впливає сімейний відпочинок на здоров’я вашої сім’ї, пропонуємо розібратися далі.

Чим корисний спільний відпочинок

Сучасні сім’ї проводять разом дуже мало часу. Батьки втомлюються після роботи, діти приходять зі шкіл і гуртків і теж валяться з ніг. До того ж, наявність гаджетів забирає весь вільний час, яке ви могли б проводити разом.

Але дітям потрібне спілкування з батьками, спільні плани та загальні заняття. Зробити це можна, відправившись на вихідні відпочивати.

  • Плануйте. Перш ніж поїхати на базу відпочинку, сплануйте з дітьми як ви проведете час. Що треба взяти з собою, що купити. Передчуття цікавої поїздки і хвилююча очікування – це важливі процеси спільного проведення часу.
  • Показуйте на власному прикладі можливості відпочинку. Розведіть вогнище і посмажте на ньому рибу, шашлики, овочі. Грайте в рухливі ігри, купайтеся в басейні, просто розслабляйтеся лежачи в тіні.
  • Вчіться разом з дитиною. Дуже добре навчитися чомусь новому одночасно з дитиною. Наприклад, ви не вмієте рибалити або кататися на велосипеді. Відмінна можливість спробувати свої сили під час відпочинку.
  • Спілкуйтеся. Коли нічого не відволікає від спілкування, є можливість дізнатися один одного краще. На відпочинку можна поділитися своїми мріями з дитиною і дізнатися про його бажаннях.
  • Загадуйте бажання. Можна дивитися на зоряне небо і чекати падаючу зірку, можна кинути монетку в водойму. Мрійте разом з дітьми, це об’єднує і дає відчуття
  • значущості.
  • Створюйте спільні спогади. Не забувайте фотографувати пам’ятні моменти, можна вести щоденник погоди або просто записувати яскраві спогади або значущі події (навчився кататися на велосипеді, перший раз пішли з батьками на риболовлю і т.д.).
  • Заводите нові сімейні традиції. Приїжджайте відпочивати з дітьми в один і той же місце. Нехай це буде маленька традиція для вашої родини.

Сім’ї, які проводять спільний відпочинок активно або в спілкуванні один з одним, в цілому більш міцні. В результаті таких поїздок поліпшується довіру, налагоджується взаєморозуміння.

Зміна місця де ви проводите разом час, дозволяє придумувати нові заняття і розваги для всієї родини – будівництво піщаних замків, рибалка, ігри з м’ячем, велопрогулянки, пісні біля вогнища та багато іншого.

Проведене спільно час батьків і дітей дарує впевненість у тому, що про них піклуються і люблять. Це позитивно впливає на дитячу впевненість в собі і підвищує самооцінку.

Хочете провести вихідні разом? База відпочинку під Одесою чекає вас цілий рік!