Головна Цікаво Затверджено норми забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом

Затверджено норми забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом

1676

До уваги громадян, які ще не зробили свій вибір і бажають отримувати пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу, або ж отримувати субсидію, відмовившись від пільг.

Управління соціального захисту населення Шацької райдержадміністрації інформує, що згідно з розпорядженням Волинської облдержадміністрації від 01.03.2017 року №107 затверджено норми забезпечення населення твердим паливом та скрапленим газом, відповідно до яких населенню будуть надаватися пільги готівкою для відшкодування витрат на їх придбання.

У 2017 році пільги на придбання твердого палива надаються ветеранам війни (інвалідам війни, учасникам бойових дій, учасникам війни, сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни), громадянам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 1 та 2 категорій, ветеранам військової служби, органів внутрішніх справ, вдовам ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ, пенсіонерам з числа педагогічних, медичних та фармацевтичних працівників, які проживають у сільській місцевості, сільським бібліотекарям та працівникам культури на пенсії, багатодітним сім’ям, прийомним сім’ям та дитячим будинкам сімейного типу.

Розрахунок вартості твердого палива та скрапленого газу у 2017 році становить: одна тонна вугілля – 2 162 грн.; один балон скрапленого газу – 216,2 грн.:
 100% вартості (2 162 грн.) твердого палива відшкодовується інвалідам війни, пенсіонерам з числа працівників культури, педагогічних, медичних та фармацевтичних працівників, які проживають у сільській місцевості;
 75% (1 621,5 грн.) – учасникам бойових дій;
 50% (1 081 грн.) – учасникам війни, сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, ветеранам військової служби, органів внутрішніх справ, учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорій, дружині померлого учасника ЧАЕС, багатодітним сім’ям, прийомним сім’ям;
 100% вартості (216,2 грн.) скрапленого газу відшкодовується інвалідам війни;
 75% (162,15 грн.) – учасникам бойових дій;
50% (108,1 грн.) – учасникам війни, сім’ям загиблих (померлих) ветеранів війни, багатодітним сім’ям, прийомним сім’ям.
Управління соціального захисту населення Шацької райдержадміністрації інформує, що у 2017 році громадяни повинні обирати: або вони залишаються у пільговій категорії, або ж отримують субсидію, відмовившись від пільг.

Кабінет Міністрів України вніс зміни у порядок нарахування субсидій: у разі призначення субсидії, пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані чи фактично проживають у будинку, не нараховуються.

Для виплати компенсації на тверде паливо та скраплений газ необхідно громадянам звернутися в управління соціального захисту населення за адресою: смт Шацьк, вул. Природна, 24 та написати заяву про відмову від субсидії.

Також управління соціального захисту населення Шацької райдержадміністрації інформує про зміни в чинному законодавстві. У Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» внесені зміни (від 13.04.2017 року №2014-VIII) до статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо надання членам сімей загиблих пільг без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

Управління соціального захисту населення Шацької РДА