Головна Наради, сесії На сесії Світязької сільської ради слухали звіт голови і говорили про безпечне...

На сесії Світязької сільської ради слухали звіт голови і говорили про безпечне перевезення школярів

3132

У вівторок, 31 жовтня, світязькі депутати зібрались на сесію сільської ради, аби розглянути і вирішити актуальні питання громади. Головував на засіданні Микола Цвид, Світязький сільський голова.

Головний бухгалтер сільської ради Галина Кульбако ознайомила депутатів зі змінами, які пропонувалося внести до рішення «Про сільський бюджет на 2017 рік». За рахунок проведених змін у сільській раді планують утеплити фундамент ЗОШ І-ІІ ст. села Підманове, надати матеріальну допомогу військовому контрактної служби з села Омеляне Миколі Бондаруку (5 тисяч гривень) та погорільцям із села Підманове – багатодітній сім’ї Артимуків (3 тисячі гривень). Також пропонувалося збільшити доходи по загальному фонду на 42 876 грн. – для проплати виготовлення нормативної грошової оцінки села Омеляне (18 880 грн.) та села Підманове (23 996 грн.). За рахунок перехідних коштів бюджету розвитку планують виготовити проектну документацію на капітальний ремонт вулиці Набережна в селі Світязь та проведення експертизи цього проекту; на капітальний ремонт провулку Жовтневий та проведення експертизи – всього 24 108 грн. На експертизу по проекту каналізування села Світязь піде 58 501 грн., на коригування робочого проекту електропостачання по вул. Солов’їна в селі Світязь – 7 000 грн. За рахунок збільшення доходів по цільовому фонду на 15 000 грн. сільська рада хоче придбати трубу для системи опалення дитсадка.
– Ми запланували відокремити опалення дитсадка від школи, – пояснив депутатам сільський голова, – оскільки, для прикладу, зараз, у період шкільних канікул, школа менше опалюється, а для дитсадка потрібна більш висока температура.

Депутати одностайно проголосували за прийняття змін до бюджету.
Сільський голова відзвітувався про виконання показників програми соціально-економічного розвитку за 9 місяців 2017 року. Зі слів Миколи Васильовича, деякі показники не виконалися, оскільки в 2017 році з’явилися нові пріоритети, зокрема ремонт доріг. Проте в сільській раді справно проводилися роботи з благоустрою, ліквідовувалися стихійні сміттєзвалища, облаштовувалися пляжі, грейдерувалися вулиці, впорядковувалося кладовище. З того, що вдалося реалізувати чи продовжує реалізовуватися: будівництво мережі вуличного освітлення по вулиці Лугова в селі Світязь, будівництво господарського приміщення для дров біля ФАПу с. Підманове, знесення старої майстерні біля школи в Світязі; розробка проектів вуличного освітлення в Світязі та Підманове; розробка проектів детальних планів сіл Світязь, Підманове та Омеляне; участь у розробці схеми планування території Шацького району; розробка проектів капітального ремонту провулку Жовтневий та частини вулиці Набережна в селі Світязь тощо.

Протягом звітного періоду організовувалися культурні заходи, концерти з нагоди державних свят, дні сіл Світязь та Підманове. Щодо спорту, то світязькі спортсмени взяли активну участь у чемпіонаті району з футболу, хоча, на жаль, не стали чемпіонами. Реалізовувалися також заходи соціального захисту, зокрема виділялася матеріальна допомога місцевим жителям на ліквідацію наслідків стихійного лиха, на лікування, на поховання, допомога військовим. Не встигли завершити ремонт фасаду адмінприміщення сільської ради, оскільки, зі слів Миколи Васильовича, на заваді стала дощова погода. Якщо випогодиться, роботи найближчим часом зможуть закінчити – кошти в бюджеті сільської ради передбачені і на матеріали, і на оплату праці будівельників.

Депутати також обговорили питання, висвітлене в листі від Шацького КП «Будинкоуправління», де останнє просить у сільської ради 15 000 грн. на проведення робіт з пересипки, складування і трамбування відходів, які надходять на селищний полігон ТПВ із Світязької сільської ради. Бухгалтер Галина Кульбако наголосила, що сільська рада не має права давати гроші комунальному підприємству об’єднаної територіальної громади.
Депутати виявили бажання запросити на наступну сесію Світязької сільської ради начальника Шацького комунального підприємства «Будинкоуправління», аби узгодити законний спосіб проплати сільською радою вказаних робіт.

Обговорили обранці громади і питання безпечного перевезення учнів до школи та дітей у дитсадок села Світязь з навколишніх сіл. Зважаючи на події, які сталися нещодавно в селі Пульмо, коли трактор наїхав на дитину, яка шкільним автобусом приїхала в дитсадок, посилені заходи безпеки – питання номер один. Відповідальні особи і ті, що супроводжують у дорозі вихованців дитсадка, зупинки автобуса у визначених місцях – ці та інші норми є обов’язковими для виконання.

Мирослава ЦЮП’ЯХ