Головна Духовне В Шацьку освятили накупольні хрести Свято-Михайлівського храму

В Шацьку освятили накупольні хрести Свято-Михайлівського храму

6010

Будівництво храму в будь-якому населеному пункті є тривалим та вистражданим для кожної церковної громади. Протягом ос­тан­ніх років постали, нарешті, стіни Свято-Михайлівського храму УПЦ КП в Шацьку, а нещодавно завершили зведення куполів.

І вже у неділю, 9 липня, в селищі відбулась визначна подія – ос­вя­тили накупольні хрести Свято-Михайлівського храму.

На чин освячення прибув керуючий Воло­ди­мир-Волинською єпар­­хією Преосвященний єпис­коп Матфей разом із духовенством. Співслужили Його Преосвященству благочинний Шацького де­ка­нату митро­фор­ний протоїєрей Михайло Цвин­ки­­левич, нас­тоя­тель Свя­то-Ми­хай­лів­ського хра­му про­тоіє­рей Ро­ман Скі­рак.

На освя­чен­ня куполів та­кож зібралося чи­мало парафіян, були та­кож го­лова Шацької райдер­жад­мі­ністрації Василь Голядинець, Ша­­цький се­лищ­ний голова  Сергій Він­нічук, меце­нати та бла­го­дій­­ники, які да­вали кошти на будівництво цер­кви.

– Я невимовно радий з того, що ми дочекалися цього дня, коли освячуємо хрести, які будуть підняті на куполи цього храму. Цей храм багатостраждальний, і повірте, він десь повторює долю на­шої нещасної неньки України. Душа нашої дер­жави зовсім інша, ніж наш матеріальний стан і наш добробут. Бо зовні все здається гарно, кра­сиво, навіть десь благочестиво. Але та сама держав­ність, неза­леж­ність – це не був дарунок з неба, від Бога, хоча де­­­кому може так здаватись, Але згадайте, скільки людей полягло від часів Київ­ської Русі і до наших днів, скільки пролилося крові за цю землю, скі­льки полягло людей за українську церкву. Віримо, що ще трохи – і цей храм постане у всій своїй красі. Так, це дуже важко, але спі­льно, громадою ми все зробимо. Дякую отцю Роману, що за ко­роткий термін він зумів звести стіни храму, своєю лю­бов’ю, ве­ликим трудом і невтомною працею завзяттям показав, що задля благородної справи можна зробити усе. До за­вер­шення – ще дуже багато роботи, яку, вірю, отець Роман спільно з па­рафіянами таки зробить, – сказав єпископ Матфей, вітаючи па­­­ра­фіян зі святковою подією у духовному житті їхнього селища.

Слова подяки за труди та допомогу у будівництві храму владика вис­­ловив тим, без чиєї фінансової допомоги не було б початку зве­­­дення храму, та нагородив церковними відзнаками – орденами Свя­тителя Миколая Чудотворця – Юрія Капляра, Петра Федонюка, Геор­гія Курагеу. Благословенними грамотами відзначили й інших бла­­­годійників, що активно долучались до будівництва храму – підп­­риємця Василя Печука, директора Шацького лісового коледжу Ігоря Жмурка, начальника КП «Будинкоуправління» Івана Коваля. А з рук єпископа Матфея отець Роман отримав почесну відзнаку від пер­шого окремого мотопіхотного батальйону як волонтер та вій­­сь­­ковий капелан.

Парафіяни та духовенство вірять, що спільними зусиллями, з Бо­­жою поміччю та людською щедрістю храм таки постане у всій своїй красі, в якому будуть зноситись молитви до Всевишнього з по­­дякою та проханням благословення для кожного українця та нашої держави.

Віта ШЕПЕЛЯ