Головна Свято Як «Лісова пісня» зустріла Івана Купала

Як «Лісова пісня» зустріла Івана Купала

5573

У ніч на 7 липня вся округа села Гаївка святкувала найці­кавіше та найколоритніше свято, яким закінчується со­нячний цикл календарних до­х­ристиянських свят.

Ще о шостій годині вечора на березі озера Пісочне зібра­лися відпочивальники санато­рію «Лісова пісня» та гості, аби зустріти цей вечір за всіма тра­диціями. Поки че­кали по­чатку гуляння, діток забав­ляли конкурсами, розвагали на бату­тах, надувних гірках, роз­ма­льовували аквагримом та тимчасовими тату, а майс­т­­рині плели віночки з польо­вих квітів. Пізніше дівчата пускали ці віночки на воду, бо ж знають: в яку сторону він поп­ливе, там і живе наре­че­ний.

Насичена програма свята не давала сумувати нікому. Нез­­­мінний народний анса­мбль Шацького міського Буди­нку культури «Молодички» під керівництвом Ніни Вирович представили гостям стилізо­вану постановку вечорниць. Сво­ї­ми піснями глядачів раду­вали Марина Забродоцька, Вік­торія Ягодинець та Марія Шпак. Дівочий танцювальний гурт з с. Піща допоміг на мить зануритися у світ мавок. Галина Стадник роз­ве­селила всіх гумо­ресками. Гостей не залишив без уваги і на­родний ансамбль «Лі­сова пісня», який своїми музич­ними творами зачарував усіх при­сут­ніх. А виступ народного артиста України Віктора Кавуна безперечно став родзинкою свята, адже не кожен день нам випадає рукою подати до зірки!

Коли ж у своєму човні прип­лив охоронець озера Нептун ра­зом із мавкою та водяником, свято набуло своєї кульмінації. За­палало високе багаття, зіг­рівши в цей прохолодний вечір при­сутніх людей.

Протягом усього дійства від­бувався розіграш безпрограшної лотереї, про яку ще на початку вечора оголосила ведуча Ольга Гайова. Усі учасники отримали свої призи: хтось цукерки, інші – печиво, а головним призом став коп­че­ний вугор.

Вечір закінчився співами й танцями довкола вогнища, аж поки воно не згасло.

Ольга ГОРДІЙ