Головна Свято День села Світязь – з молитвою, вогняним шоу і виступом Дзідзьо

День села Світязь – з молитвою, вогняним шоу і виступом Дзідзьо

5872

Яскраве літнє свято відзначив 12 липня ку­рортний Світязь. В день пам’яті первоверхов­них апостолів Петра і Павла в селі святкували престольний празник і День села.

На урочистих ранкових богослужіннях у Пет­ро-Павлівському чоловічому монастирі разом з монахами та ігуменом монастиря архімандри­том Арсенієм Дем’янчуком молилися парафіяни і віряни, які приїхали до Світязя на відпочинок. Всі мали можливість прикластися до чудотвор­ної Касперовської ікони Божої Матері, день па­м’яті якої також святкують 12 липня.  Одну зі свят­кових служб очолив владика Володимир, ар­хіє­пископ Володимир-Волинський і Ковельсь­кий.

Масові гуляння з насиченою програмою роз­ваг і творчих виступів розпочались під вечір на бе­резі озера Світязь, в зоні відпочинку «Куточок рибалки». На великій сцені оплесками зустрічали представників районної та місцевої влади, спон­сорів та благодійників, які зробили вагомий вк­лад в організацію свята. Дякували світязянам за їхню працьовиту вдачу, за гостинність і при­віт­ність, бажали гарно відпочити Микола Цвид, Світязький сіль­ський голова, Василь Голядинець, голова Шацької РДА, Сергій Кар­пук, голова Шацької районної ради, колишні голови Світязької сіль­ської ради Віктор Плейтух і Наталія Борсук. Зичив усім миру та щед­­рого Божого благословення ієромонах Аліпій зі Світязького монастиря.

Виступили і поважні спонсори – Денис П’ятигорець, директор бла­­годійного фонду Степана Івахіва «Патріоти Волині», та Петро Нестерук, власник маєтку «NESTER-HOUSE» на Світязі, які зробили свято яскравим, видовищним, багатим на позитивні емоції. Пода­рунки жителям сільської ради в різних номінаціях, щедрі призи святкової лотереї, виступи запрошених артистів на великій сцені – все це справа рук благодійників.

Ди­ректор Світязького сільського Будинку культури і ведуча свята Марія Слюсарук подбала про те, щоб на Дні села ніхто не сумував. Концерт місцевих аматорів сцени відбувся з участю Юлії Цвір, учениці Підмановської ЗОШ І-ІІ ст., ієромонаха Світязького монастиря Аліпія, Світлани Чер­някової, учениці ЗОШ І-ІІІ ст. села Світязь, Марії Слюсарук з донькою Надійкою, жіночого ан­самблю Світязького СБК, вока­ль­ного колективу учнів 6 класу Сві­тязької школи під керівницт­вом Лариси Бобилевої та Оле­ни Федун, вчи­теля Світязь­кої школи Ніни Ози­мок з власною поезією, веселих місцевих ку­мась Мані і Зосі (Ма­рії Слюсарук і Зої Лукащик).

Творчі номери перепліта­лися з нагородженням світязян у різних номінаціях. Призи отри­мали наймолодший житель се­ла Григорій Цвид, якому випов­нився 1 місяць, найстарша (93 роки) жителька села Марія Фур­дуй, наймолодша подружня пара Тарас Панасюк і Надія На­зарук, найстарша подружня па­ра (у парі – 63 роки) Андрій Мики­то­вич та Ганна Андріївна Ганжали, багатодітна сім’я (9 дітей) Петра та Світлани Черняків. Будівельником року став Сер­гій Денисовець, світязьким «соловейком» – Світлана Чер­някова, сільським інтерне­том – Валентина Носуліч.

Порадували світязян і запрошені артисти: співак з міста Ковель Андрій Ми­гуля, ансамблі «Жай­­вір» (смт Стара Ви­жівка), «Терен» (м. Рівне), «Голосисті музики», «Бла­го­віст» з Республіки Біло­русь, на­родний ансамбль «Мо­лодички» Шацького МБК, танцювальний колек­тив «LGD» з м. По­чаїв, па­ро­дист Дзідзьо (Анд­рій Се­менчук з м. Рівне). Окрім того, дітей на святі розва­жали аніматори з агенції «Шо­колад» (м. Ко­вель), а всіх бажаючих при­го­щав аро­матною рибною юшкою працівник Шаць­кого націо­на­льного природ­ного парку Степан Носуліч.

Коли стемніло, берег озера Світязь запалив вог­няними ві­зе­рунками Луць­кий театр вогню «Fire Dance». А завершилося свято феє­ричною дискотекою з участю відомих ді-джеїв.

До речі, головні призи ло­те­реї – холодильник і плаз­мо­вий телевізор – виграли від­повідно світязяни Ян Федун і Світлана Геренчук, а мікрохвильову піч – Марія з Тернополя.

Мирослава ЦЮП’ЯХ