Головна Економіка Козацькі ігри у День Незалежності України

Козацькі ігри у День Незалежності України

5022

Здоров’я – це неоціненний скарб кожної людини, який потрібно берегти змалку. На сьогодні поганий стан здоров’я та зростання рівня соціальних відхилень є однією з найголовніших проблем сучасної молоді, а роль спорту у їх житті посідає мало не останнє місце. Саме тому Шацька райдержадміністрація та Шацька районна рада, а також відділ у справах сім’ї, молоді та спорту і тренерський корпус Шацької ДЮСШ вирішили провести захід, який би привернув увагу тих, хто все ж переймається своїм майбутнім. І учасники спортивного дійства довели, що навіть у двадцять першому столітті «козацькому роду нема переводу».

24 серпня на березі озера Велике Чорне в день найголовнішого свята нашої держави між командами сільських та селищної рад району був проведений районний фестиваль фізичної культури і спорту під назвою «Козацькі ігри». Вперше за багато останніх років прибули всі запрошені команди (винятком стала тільки Ростанська сільська рада). Програма змагань включала армреслінг, гирьовий спорт, дартс, пляжний футбол, метання колоди та перетягування канату. І практично в кожному виді змагань точилася справжня чоловіча та жіноча боротьба.

На параді відкриття фестивалю до присутніх звернулися голова Шацької РДА Володимир Найда та голова Шацької районної ради Володимир Голядинець. Вони привітали всіх зі святом Незалежності України та побажали вдалих спортивних результатів.

Почин фестивалю задав такий вид спорту, як метання колоди. Перше місце виборов Микола Нехін (Пулемець) з результатом 8,12 метрів. Друга сходинка п’єдесталу пошани у Віталія Голядинця (Грабове), краща спроба у якого зафіксована на позначці 7,44 м. Третім став Василь Гуща (Піща) – 7,20 м.

У гирьовому спорті (дві гирі по 24 кг) кращим став Петро Пех (Шацьк) – 33 поштовхи. Віктор Лукашов, який представляв Грабівську сільську раду, на другому місці – 29 підйомів гир, Руслан Кушнір (Пульмо) – на третьому (28).

В армреслінгу прогнозовану перемогу здобув незмінний переможець районних фестивалів у цьому виді спорту останніх років Віктор Лукашов, який у фінальних сутичках з рахунком 2:0 здолав Віталія Макарчука із Пульмівської сільської ради. Третім став Юрій Сукач із Пулемця.

В дартсі місця розподілилися таким чином: перше місце – Тетяна Мегель (Піща), друге – Ірина Ягодинець (Шацьк), третє – Світлана Карпук (Прип’ять).

Найдовший у часі турнір з пляжного футболу звів у фіналі дві найкращі команди – Шацька та Грабово. Перемогу здобули більш досвідчені шачани з рахунком 6:0. Третіми стали пульмівчани.

На десерт організатори залишили канат. У цьому популярному виді спорту дещо несподівану, але цілком заслужену перемогу виборола п’ятірка представників Прип’ятської сільської ради. Друге місце у грабівців, третє – у піщанців.

У загальнокомандному заліку за сумою всіх видів змагань перемогла команда Грабівської сільської ради, яка випередила шачан на кілька залікових очок. На третій сходинці – представники Піщі.

За традицією, переможцям було вручено окремі кубки: Кубок голови райдержадміністрації – команді Прип’ятської сільської ради (перше місце у виді «Канат»), Кубок голови районної ради – команді Грабівської сільської ради (перше місце у видах «Гирьовий спорт» та «Армреслінг»), Кубок газети «Шацький край» – команді Шацької селищної ради (перше місце у виді «Пляжний футбол»). Від осередку районної організації Партії регіонів вручено призи переможцям в особистих видах. З нагоди свята голова райдержадміністрації подарував також спортивні костюми трьом вихованцям відділення дзюдо Шацької ДЮСШ – дітям багатодітної сім’ї Данилюків з смт Шацьк.

Цей фестиваль засвідчив  те, що при вдалій та чіткій організації в Шацькому районі можна на високому рівні проводити цікаві та видовищні спортивні змагання. Сподіваємося, що так буде і далі.