Головна Право Міліцейський кур’єр

Міліцейський кур’єр

3235

22 серпня населення України вшанувало працівників міліції, які загинули під час виконання службових обов’язків.  День пам’яті – це всенародний прояв скорботи й шани тим, хто став жертвою у боротьбі зі злочинністю. Також це висока державна оцінка славних справ наших правоохоронців, котрі в екстремальних умовах, ризикуючи здоров’ям і життям, захищають честь, спокій та конституційні права громадян Української держави.

В День пам’яті, 21 серпня, біля приміщення Шацького РВ УМВС України відбулося вшанування пам’яті працівників міліції. Особовий склад вишикувався на плацу та запалив «Свічку пам’яті» на знак поваги й пам’яті про тих, хто загинув під час виконання своїх обов’язків (на фото).

З часів існування Шацького РВ УМВС України у Волинській області при виконанні службових обов’язків загинуло 2 працівники органів внутрішніх справ, а саме Гірич Ігор Степанович в 1998 році та Лопошук Микола Миколайович в 2004 році.

Подвиг загиблих колег навіки вкарбується на золотих сторінках історії, а приклад їх вірності своєму народові, жертовної любові до людей стане палаючим смолоскипом, який буде освітлювати дорогу життя молодого покоління українців, стане моральним стимулом для всіх українських правоохоронців.

Фантазіям аферистів та інших кримінальних елементів немає меж. Вони, як ті лицедії, щоразу перевтілюються в нову личину, представляючись то банківськими службовцями, то соцпрацівниками чи благодійниками, то скупниками усілякого непотребу.

Шацький РВ УМВС вже неодноразово попереджав громадян про шахраїв та їхню злочинну діяльність, але у більшості випадків жага до «легких грошей» і можливість отримати щось задарма перемагає людську свідомість. Це призводить до втрати сну, спокою і власних заощаджень. І, як наслідок: з початку 2013 року до Шацької міліції звернулося 16 громадян із заявами про те, що вони стали жертвами шахраїв.

04.02.2013 року до Шацького райвідділу внутрішніх справ надійшло повідомлення від 77-річної пенсіонерки, жительки села Залісся, про те, що до неї на мобільний телефон зателефонувала невідома особа та повідомила, що її син затриманий в райвідділі міліції і щоб вирішити питання про звільнення її сина, необхідно перерахувати на рахунок №4149437817060898 гроші в сумі 5 000 гривень.

08.07.2013 року до Шацького РВ УМВС із заявою звернулася жителька смт Шацьк та повідомила, що 23.05.2013 року замовила через мережу Інтернет, соціальну мережу «В КОНТАКТЕ» у гр. М. дитячий одяг та здійснила оплату на картку Приватбанку №4627081268901910 на суму 800 грн., однак замовлений товар до цього часу не отримала.

09.08.2013 року до Шацького РВ УМВС надійшла заява від жителя м. Харків про те, що житель смт Шацьк шахрайським способом заволодів його грошима в сумі 40 тисяч гривень – це завдаток за купівлю вантажного автомобіля марки «Рено Преміум 350».

24.08.2013 року до Шацького РВ УМВС надійшла заява про те, що невстановлена особа на ім’я А., яка винаймала житло  у жительки с. Світязь, увійшовши в довіру до останньої, шляхом обману заволоділа її грошима в сумі 8 000 тисяч гривень, чим спричинила потерпілій матеріальну шкоду на вказану суму.

Шахраї вміють себе подати, мають певні знання в галузі психології; уміють добре спостерігати, мають швидку реакцію на швидкозмінну ситуацію. Вони використовують можливості перевтілення, можуть встановлювати контакти з людьми різних типів, обирають відповідну манеру поведінки. Зовнішньо – це комунікабельні, балакучі люди, спроможні швидко привернути до себе увагу інших людей, зацікавити їх, увійти в довіру, створити приємне враження надійної або потрібної людини. Деякі володіють навіть елементами своєрідного артистизму і влаштовують цілі «спектаклі» для досягнення мовного контакту; майстерності виконуваної ролі могли б позаздрити і професійні актори.

Жителі Шацького району! Звертайте увагу на осіб циганської національності, які хочуть поворожити у вашій квартирі, перепеленати дитину, напитися води, дати ліків і тому подібне.

Будьте більш уважні. Не довіряйте тому, що кажуть вам сторонні люди. Що б вам не пропонували,  не піддавайтесь на будь-які пропозиції. Пильнуйте, щоб не стати здобиччю зловмисників. Не робіть необдуманих вчинків!

Із запитаннями та пропозиціями звертайтесь за тел.: чергова частина 2-04-64; сектор дільничних інспекторів міліції  2-00-42.

Олена КОСТЮК,
інспектор по роботі з населенням Шацького РВ УМВС.