Головна Економіка На Шаччині місцевим жителям презентували рішення по використанню сонячної енер­гії

На Шаччині місцевим жителям презентували рішення по використанню сонячної енер­гії

3682

Заощадження та заробіток за допомогою сонця

9 серпня в таборі «Супутник» відбудеться дещо незвичний семінар. Місцевим жителям будуть презентувати рішення по використанню сонячної енер­гії. Детальніше про захід ми по­говорили з директором ТОВ «Спе­ціалізовані енергетичні техно­ло­гії» Романом МИХАЛЬЧУКОМ.

l Що спонукало Вас орга­ні­зувати такий семінар?

– Ми не вперше проводимо подібні заходи, які, на нашу думку, повинні заохочувати всіх краян до застосування ене­ргії сонця, а особливо в місцях зе­леного туризму, таких, як Шацькі озера.

l Які рішення по со­няч­ній енергетиці є акту­аль­ни­ми для нашої місце­вості?

– Актуальними є всі наявні рішення, а саме: гаряча вода від сонця (ми будемо демон­ст­рувати, як таке може пра­цювати на Світязі); автономні со­нячні електростанції там, де немає електропостачання; «зе­лений тариф» як спосіб за­ро­бити та економити на енергії сонця.

l Яким чином можна заро­бити на сонці?

– Чинним законодавством створені всі необхідні умови для того, щоб заробляти на цьому як приватним домого­с­подарствам, так і промисловим підприємствам (організаціям).

l Чи можна самостійно виготовити колектор на гарячу воду?

– Ми на власному прикладі та досвіді в цьому переко­на­лися та готові ділитися своїми напрацюваннями. Для цього виготовили і даруємо інструкції, знімаємо відео та широко попу­ляризуємо можливості виго­тов­лення та встановлення со­нячних колекторів власноруч.

Долучайтеся до наших за­ходів, адже сонце не виставляє нам рахунків!

Яніна МИШКІВСЬКА