Головна Економіка Цьогорічні змагання з зимової риболовлі запам’ятаються рекордними уловами

Цьогорічні змагання з зимової риболовлі запам’ятаються рекордними уловами

4090

8 лютого, в суботу, на вкритому кригою озері Світязь було людяно. Скупчення великої кількості рибалок за сотні метрів від берега свідчило про початок традиційних у цю пору змагань із зимової риболовлі.

– «Кубок Світязя» із підльодного лову риби ми проводимо вдруге. Були наші рибалки і на інших озерах краю, проте красень-Світязь, який щедро ділиться з нами своїм рибним багатством, вподобали особливо. Цього року маємо найбільшу кількість учасників – 45, тому зробили чемпіонат командним. 15 команд, у склад яких ввійшли любителі зимової риболовлі з міст Володимир-Волинський, Нововолинськ, Любомль, селища Шацьк, села Світязь і навіть один представник Польщі, рівно о 9.00 ранку, після реєстрації та проходження інструктажу з техніки безпеки, розпочали змагання. Погода хороша, морозу нема, а отже, й людям комфортно. Будемо сподіватися на гарний улов! – такими словами поінформував мене й благословив учасників змагань Валентин Бортнічук, керівник Нововолинського міського Центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», один з організаторів змагань.

Долучився до проведення заходу і Шацький національний природний парк (директор Петро Юрчук), працівники якого теж брали участь у змаганнях. Протягом чотирьох годин волинські рибалки з азартом працювали біля своїх лунок, з кожною зловленою рибиною збільшуючи шанси на перемогу. Минулорічні змагання не надто порадували рекордами, бо найбільший улов становив 1 200 грамів, а найбільша рибина – 120 грамів.

А цьогорічні таки потішили! ІІІ місце посіла команда «Пірат» із Шацького району (Роман Денисовець, Сергій Моніч, Віктор Шевчик) з уловом у 7 580 г, ІІ – «Ходсаход» з м. Нововолинськ (Олександр Ходорєв, Олександр Сабарін, Іван Ходорєв) з уловом у 7 680 г. На І місці – команда «Патріот» із с. Світязь (Віктор Курчак, Володимир Цвид, Василь Денисовець), вага улову яких становила 8 550 г. Спеціальним призом був нагороджений Роман Денисовець за найбільшу виловлену рибину – щуку вагою 730 г. Призери були нагороджені кубком, медалями і грамотами. Ще дві символічні нагороди знайшли своїх власників в особах Олександра Ларіна з м. Нововолинськ – людини, що зробила немалий вклад у розвиток зимового риболовного спорту; та Володимира Сіжука з с. Світязь – за активну волонтерську діяльність і допомогу в організації змагань. На місцевому рівні сприяв проведенню заходу і один з переможців – світязянин Василь Денисовець.

Ще один член команди-переможниці Володимир Цвид (виграв, до речі, не вперше), уродженець с. Світязь, а зараз житель м. Нововолинськ, директор місцевого спортивно-оздоровчого комплексу «Шахтар», декілька років тому започаткував змагання з зимової риболовлі і нині успішно працює над питанням їх популяризації на Волині і залученням дедалі більшої кількості рибалок-аматорів до цього виду спорту.

– На наступний рік будуємо грандіозні плани про організацію «Кубка Світязя» на рівні Волинської області. Хочемо заручитися підтримкою обласного управління у справах молоді та спорту, зібрати на Світязі найзатятіших рибалок Волині і зробити для них справжнє свято! – ділиться планами Володимир Іванович.

Змагання на Світязі закінчилися традиційно: всі пригощалися гарячою й ароматною юшкою, приготовленою світязянином Володимиром Сіжуком.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.