Головна Економіка Про відповідальність за проведення робіт з реконструкції та капітального ремонту без відповідних...

Про відповідальність за проведення робіт з реконструкції та капітального ремонту без відповідних дозвільних документів

4074

Часто власники житла стикаються з необхідністю здійснити його перепланування. Це як правило не такий недорогий та довгий в порівнянні з будівництвом спосіб покращити житлові умови, а від того і якість життя. Однак потрібно пам’ятати, що для перепланування необхідно дотриматись певних  норм безпеки та погоджень.

Сьогодні в Україні можна робити деякі дозволені перепланування, перелік яких наведено в Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об’єктів нерухомого майна, затвердженої наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики від 24.05.2001 року №127, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 10.07.2001 року за №582/5773 (зі змінами).

Крім того, до Верховної Ради подано проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо переобладнання та перепланування жилих приміщень», яким передбачено внесення змін до Житлового кодексу Української РСР, Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Водночас на сьогоднішній день існує відповідальність за проведення робіт з реконструкції та капітального ремонту без відповідних дозвільних документів.

Так, статтями 96 та 97 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва (реконструкції, капітального ремонту) тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Самовільне будівництво будинків та споруд, а так само самовільна зміна архітектурного вигляду будинків або споруд під час експлуатації тягне за собою накладення штрафу на громадян від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Крім того, статтею 270 Кримінального кодексу визначено, що умисне знищення або пошкодження об’єктів житлово-комунального господарства, якщо це призвело або могло призвести до неможливості експлуатації, порушення нормального функціонування таких об’єктів, що спричинило небезпеку для життя чи здоров’я людей або майнову шкоду у великому розмірі, карається штрафом від 100 до250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років чи обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, вчинені повторно, караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили майнову шкоду в особливо великому розмірі або загибель людини чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 12 років.

Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд за будівництвом, реконструкцією та капітальним ремонтом об’єктів здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція та її територіальні органи.

Приватний нотаріус Капляр М.В.