Головна Економіка За сходження на Говерлу школярі з Шацька отримали медалі

За сходження на Говерлу школярі з Шацька отримали медалі

7231

Перед початком нового нав­чального року троє школярів Шацького району здійснили своє перше сходження на найвищу точку України – гору Говерлу у Карпатах. Під час надзвичайно цікавого 12-денного туристичного походу збулась  мрія Віктора Дени­совця, Іванни Оксюти (ЗОШ І-ІІ ст. с. Смоляри-Світязькі) та Ангеліни Гринюк (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь). Очолив команду початківців Микола Оніщук, директор ЗОШ І-ІІ ст. с. Смоляри-Світязькі, досвідчений турист, що неодноразово долав складні маршрути в Карпатах і Крим­ських горах. Дітям було чого пов­читися в наставника, який, до речі, цього року вже вдесяте підкорив Говерлу.

Разом із нашими земляками у похід вирушили також туристи з Камінь-Каширського, Луцького та Горохівського ра­йонів. Розпочався маршрут із карпатського селища Ясіня. Далі були чудові краєвиди міс­цевості, з якої бере початок річка Чорна Тиса; полонина Драгобрат, гірський хребет Свидовецький, дві вершини гори Близниця. На горі юні ту­ристи стали свідками незвич­ного природного явища: з літ­нього неба став падати сніг із дощем. Діти, що змокли і доб­ряче змерзли, змогли відпо­чи­ти, попаритися в бані і попити лікувальної мінеральної води в селі Кваси. Окрім цього, прикрих моментів у поході більше не траплялося. Позитивом, особ­ливо для дітей, було все: гриби, яких хоч косою коси, ягоди, вечеря біля вогнища, купання в гірській річці, отари овець на полонині. А як смакували їм овече молоко, бринза  та урда (копчений сир)! Утім, найси­ль­ніші враження юні туристи отри­мали від сходження на Говерлу. Щасливі, хоч і змучені (за час походу подолали 140 км!), підко­рювачі гір завершили свій маршрут у смт Ворохта, де да­ли спочинок ногам, досхочу по­каталися на підйомниках і на­віть поспускалися з гори на …санчатах.

Не встигли наші дітки по­вернутися додому, як разом із наставником Миколою Оніщу­ком почали планувати ще один похід. Спонукали до цього купа нових вражень, емоції пере­можців, адреналін по самі вінця, а також справжні медалі «Моє перше сходження на Говерлу», вручені учням керівництвом шкіл.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.