Головна Економіка Шацький край читали на Говерлі

Шацький край читали на Говерлі

3561

Влітку, коли всі волинські шляхи-дороги ведуть туристів до поліської Мекки – озера Світязь, жителі Шацького району пря­мують у протилежному напрямку – хто на море, хто в гори. Тра­диційно в цю пору туристичний похід у Карпати для своїх учнів організовує і Микола Оніщук, директор ЗОШ І-ІІ ст. с. Смоляри Світязькі, досвідчений турист, що неодноразово долав складні маршрути в Кримських горах і Карпатах. Цьогоріч він вдев’яте зійшов на Говерлу. Команда туристів зібралася чимала – до шачан приєдналися однодумці з Ратнівщини під керівництвом Оксани Бірук, методиста районного центру дитячої і юнацької творчості, та Сергій Карпік, вчитель фізкультури з с. Раків Ліс, що на Камінь-Каширщині.

Маршрут другої категорії складності був нелегким, проте адреналін, як завжди, бив через край, переповнювали яскраві і нові враження. Похід збігся у часі з грибним і ягідним сезонами, тому туристи готували на вогнищі духмяні грибні страви, цілими пригорщами їли чорниці і суниці. Пощастило посмакувати й гуцульськими делікатесами, серед яких найбільш запам’ятався смак славнозвісних сирних коників. Біля витоку річки Чорна Тиса, яка протікає п’ятьма країнами, волиняни навіть провели акцію «Чисте довкілля», бо в буквальному сенсі не змогли переступити через гори сміття, залишені попередніми відвідувачами пам’ятки. 

За 14 днів туристи пройшли 170 кілометрів: від селища Верховина до гірськолижного курорту «Буковель». Підкорили най­вищі вершини Чорногорського хребта, намилувалися красою ви­сокогірних озер, пройшлися стежками гір Горгани. Біля гори Пет­рос наші туристи знайшли унікальну печеру, котра, розпо­відають, проходить вузьким підземним тунелем через усю гору. Печера нещодавно відкрита і досліджена тільки на 30 метрів. Во­линяни ж просунулися вглиб на 4 метри, бо не мали з собою відповідного спорядження. Дуже зацікавилися цим місцем, тому пообіцяли повернутися і спробувати втиснутися в печеру на знач­но більшу глибину. 

Діти боялися, коли гуркотіла в горах сильна гроза, переживали й дорослі, бо неможливо звикнути до її потужності і грому над самісінькими головами. Продиралися крізь густі тумани, мокли під дощем і снігом, затамовували подих над прірвами. І таки дійшли! На Говерлі гуляв сильний вітер, та він не став на заваді Сергію Карпіку і Миколі Оніщуку, які на найвищій точці України вирішили погортати «Шацький край»!

Мирослава ЦЮП’ЯХ.