Головна Економіка Що буде з волинськими шахтами?

Що буде з волинськими шахтами?

3676

Депутати обласної ради з новововлинська Алла Лісова та Валерій Курстак підняли проблему у спільному депутатському запиті.

"Шахтарський Нововолинськ останнім часом охопила нова хвиля неспокою, викликана складною ситуацією на волинських шахтах. Досі до кінця не зрозуміло, в якому статусі перебуває шахта №9 "Нововолинська", яка ще здатна давати якісне вугілля. Протистояння на цьому підприємстві – не що інше як боротьба за поки що ласий шматок, який залишився від колишньої досить успішної копальні, який ніяк не можуть поділити.
Тривогу також викликає хронічне недофінансування будівництва шахти №10, яка вже зводиться майже тридцять років. Бажання запустити цей стратегічно важливий об’єкт не на ділі, а на словах, які звучать з уст високопосадовців не одне десятиріччя – всього – на – всього лише дешевий піар напередодні кожних виборів. Шахтарі кажуть, що всі ці роки десята шахта перетворилася на такий собі банк з відмивання грошей.
Коли до запуску її першої черги залишилося зовсім небагато (готовність становить більше 80 відсотків),чиновники від влади вирішили поставити на ній хрест. В Держбюджеті на її будівництво закладено всього 10 мільйонів гривень при потребі не менше 600 – 700 млн. Пройшла інформація, що фонд Держмайна планує виставити її на приватизацію.
Таким чином всі надії на те, що шахта №10 із запасами в 40 млн. тонн вугілля дасть роботу спеціалістам, звільненим у результаті закриття відпрацьованих копалень, виявилися примарними", – йдеться у депутатському запиті, який адресований голові Волинської обласної ради  та голові Волинської обласної державної адміністрації  для розгляду і вирішення по суті..
"Просимо вас посприяти в якнайшвидшому визначені подальшої долі дев’ятого вугільного підприємства та в обіцяному дофінансуванні шахти №10, з якою кілька тисяч шахтарських сімей пов’язують своє подальше життя", – пишуть в запиті депутати.

Результати голосування за запит

Всі запити Валерія Курстака

Всі запити Алли Лісової

Всі депутатські запити