Головна Економіка У Володимирі відбулось громадське обговорення проєкту бюджету на наступний рік

У Володимирі відбулось громадське обговорення проєкту бюджету на наступний рік

1126

18 листопада в приміщенні культурно-мистецького центру відбулось громадське обговорення проєкту бюджету на 2023 рік. Робота з формування бюджету громади на 2023 рік була розпочата у вересні цього року. За розпорядженням міського голови до складу відповідної робочої групи увійшли голови депутатських фракцій міської ради, головні розпорядники коштів, а також  долучались до роботи профільні заступники міського голови та депутати міської ради.

Участь у заході взяли заступник міського голови Андрій Гудим, керуючий справами міськвиконкому Ірина Лошенюк, секретар міської ради Іван Юхимюк, керівники управлінь та відділів виконкому, жителі громади. Найпершою заслухали начальника управління бюджету та фінансів Оксану Субицьку, яка ознайомила присутніх з основними показниками планування бюджету на наступний рік.
На початку свого виступу Оксана Субицька зауважила, що у законі  «Про Державний бюджет України на 2023 рік» освітня субвенція та субвенція на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами між територіями не розподілена. Розподіл субвенції буде здійснюватися  Кабінетом міністрів України, після чого буде проведено уточнення проєкту бюджету на 2023 рік та враховано відповідні трансферти.
Отож бюджет міської територіальної громади на 2023 рік сформовано в сумі 654,8 млн грн. Власні надходження до загального фонду у 2023 році прогнозуються в сумі  648,2 млн грн. Пріоритетним джерелом надходжень у структурі власних доходів загального фонду бюджету громади  на 2023 рік, як і раніше, залишається податок та збір на доходи фізичних осіб, обсяг якого становить 563,8 млн грн або  87% від загальних доходів. Прогнозний обсяг єдиного податку на 2023 рік розраховано в сумі 28,7 млн грн, питома вага, якого становить 4,4 % до власних надходжень загального фонду.
Надходження плати за землю (її питома вага 3,1 %) плануються в сумі 19,8 млн грн, акцизного податку – в сумі 24,6 млн грн, податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки – в сумі 4,9 млн грн, плати за надання адміністративних послуг – 5,0 млн грн, від орендної плати за користування майном – 0,8 млн грн, інші податки та платежі – 0,6 млн грн.
Також звернула увагу присутніх, що у 2023 році з бюджету громади буде перераховуватись до державного бюджету реверсна дотація, обсяг якої планується в сумі 305 млн 712 тис. грн, коли у 2022 році – 18,8 млн грн.

Щодо видатків по галузях, то на управління з гуманітарних питань  у наступному році планується виділити 171,8 млн грн, на медицину –20,1 млн грн, соціальний захист – 31,4 млн грн, інфраструктуру – 39,3 млн грн, управління ЦНАП – 6,3 млн грн, управління містобудування, архітектури та комунальних відносин – 3,8 млн грн.

Згодом начальники управлінь Наталія Голюк,  Оксана Бігун, Ігор Возний, Юлія Крижановська, Андрій Трофимук, Олена Ткачук, Ірина Лошенюк, Оксана Субицька презентували проєкти видатків по підвідомчих галузях на 2023 рік. В присутніх була можливість поставити запитання до розпорядників бюджетних коштів, зробити зауваження та внести свої пропозиції.
В ході обговорення присутніх цікавило планування надходжень до бюджету від ПДФО, видатки на соціальний захист населення, освіту та інфраструктуру. Зокрема, громадський активіст Андрій Кандиба запитав чи планується збільшення в наступному році розміру допомоги для відзначення окремих категорій громадян. Лариса Кулікова поцікавилась середнім розміром матеріальної допомоги громадянам, що потрапили в скрутне матеріальне становище, та чи планується їх збільшення в 2023 році, оскільки, на її думку, ці видатки є першочерговими. На що Ірина Лошенюк відповіла, що видатки на соціальний захист населення планують збільшити, а також поінформувала присутніх, що з грудня цього року планують роздавати продуктові набори малозабезпеченим громадянам та організовувати гаряче харчування, що буде продовжене і в наступному році.
Андрій Кандиба виступив з ініціативою  завершити капітальний ремонт Зимнівської в частині облаштування  тротуарів за кошти місцевого бюджету, реалізовувати в наступному році  програму безбар’єрності у Володимир-Волинській міській територіальній громаді та придбати генератори, які б забезпечили роботу відеокамер в момент відключення електроенергії.
Проєкт бюджету буде розглянуто виконавчим комітетом міської ради, постійними депутатськими комісіями, доопрацьовано  та подано на пленарне засідання сесії міської ради. 

Детальніше з проєктом бюджету можна ознайомитись на сайті: https://volodymyrrada.gov.ua/miskyj-byudzhet/byudzhetnyj-kalendar/