Головна Економіка Учасниця Олімпіади провела майстер-клас.

Учасниця Олімпіади провела майстер-клас.

5538

Відома волинська веслу­ва­ль­ниця, учасниця Олім­пі­ади в Ріо-де-Жанейро Марія Повх після напружених олім­пійських буднів відпочивала на Світязі. Не упустила на­го­ди побувати у Шацькій дитя­чо-юнацькій спортивній шко­лі, поспілкуватися з тренера­ми відділення веслування та юними спортсменами, наго­ро­дити переможців змагань, присвячених Дню фізичної культури і спорту.

Марії не вистачило 0,3 се­кунди, щоб прийти до фінішу третьою  і отримати  брон­зо­ву медаль своєї першої Олім­піади. Утім, вона не втрачає віри в те, що головні її пере­моги в спорті і в житті – по­переду.

– Я була дуже близька до своєї головної спортивної цілі – олімпійської медалі, проте поки що не до­сягнула її. Хоч уже сама участь в Олімпіаді, де змагаються найсильніші, найдостойніші люди планети – надзвичайно важлива подія в моєму житті, – розповіла Марія під час відкриття змагань.

Виявилося, що першими змаганнями волинської спортсменки був Меморіал пам’яті веслувальниці Галини Зуб, який щорічно проводиться в Шацьку. На озері Велике Чорне вона не лише вперше відчула, що таке жага до перемоги, а й здобула свою першу золоту медаль:

Ця веслувальна база дуже дорога для мене. Сюди я приїжджала на змагання, тут неодноразово проводилися навчально-тренувальні збори. Відтоді минуло понад 10 років, проте, буваючи тут, я й до­сі ностальгую за тим часом. Знаю, що веслуван­ня в Шацьку живе і розвивається. Юним вихован­цям, які тут займаються, хочу побажати успіхів і перемог.

Заохочені словами учасниці Олімпіади, шацькі спортсмени, попри сильну спеку, проде­монстру­ва­ли в перегонах вміння працювати на воді і досягати поста­в­лених цілей. Марія пильно спостерігала за тим, як змагаються діти, аби потім вказати їм на помилки, дати слушну пораду, навчити маленьких спортивних секретів. Після заїздів відбулося наго­родження кращих спортсменів грамотами спортивної школи. А з рук почесної гості всі учасники змагань, в тому числі і наймолодші (6-річна Евеліна Романович та 9-річні Софія Романо­вич та Анге­ліна Горова) отри­мали подарунки (спортивні костюми, футболки, сумку, сувеніри) та грошові премії.

Марія багато говорила з дітьми, розповіла, як спорт загартував її характер, зробив сильною, витривалою, дисциплінованою, нав­чив постійно працювати над собою, вдосконалюватися і до­сягати поставлених цілей. «Якщо ти не будеш цілеспрямованою і впер­тою, твоє місце займуть сильніші», – переконувала вона юних спортсменів.

Учасниця Олімпіади зізналася, що в найближчій перспективі планує стати мамою. А згодом – розпочати підготовку до літніх Олім­пійських ігор у столиці Японії Токіо, які відбудуться у 2020 ро­ці: «Надіюся, буде сформована достойна команда, і ми покажемо світові, на що здатна Україна!».

Спортсменка продемонструвала шачанам майстер-клас з вес­лування, зробила з дітьми селфі, роздала автографи, а потім впро­довж цілого дня грала з ними у волейбол і купалася в озері Велике Чорне.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.