Головна Економіка В Україні змінюється порядок реалізації конфіскованого та арештованого майна

В Україні змінюється порядок реалізації конфіскованого та арештованого майна

3936

На сьогоднішній день розроблено електронну систему торгів, на які виставляється конфісковане та арештоване державними виконавцями майно. Дана система аналогічна загальновідомим інтернет-сайтам Aukro, Slando, eBay, де кожен охочий, маючи доступ до інтернету, має право зареєструватися і придбати майно. Сьогодні вже низка європейських країн реалізовує арештоване майно шляхом електронних торгів.

Дана система з 1 травня впроваджена в чотирьох пілотних регіонах: у Києві, Дніпропетровській, Вінницькій та Львівській областях та має сучасну систему захисту, тож майбутнім учасникам торгів буде гарантована повна конфіденційність, а можливість втручання у Систему сторонніх осіб абсолютно виключена. Учасники аукціонів зможуть створити власний кабінет і слідкувати за ходом торгів, а також за наповненням бази новими лотами в он-лайн режимі.

Електронна система торгів працює за наступним принципом: кожна людина зареєструвавшись і зробивши внесок 5% від початкової вартості майна може прийняти участь у торгах. Першочерговий платіж є обов’язковим, так як підвереджує зацікавленість в придбанні даного товару. З іншого боку, це страхування від можливих ризиків на кінцевому етапі торгів. В разі програшу на торгах, початковий внесок буде повернений людині.

На сьогоднішній день з усього обсягу арештованого майна, загальна вартість якого складає 20 мільярдів гривень, реалізується лише один мільярд. Це пояснюється відсутністю доступу громадян до різних видів майна. Система електронних торгів дасть змогу всім бажаючим дізнатися про продаж того чи іншого виду товару, який виставляється на торги, та прийняти в них участь.

У базу внесена інформація майно, виставлене на продаж: легкові автомобілі, сільгосптехніка, меблі, побутова техніка тощо. Серед лотів також можна знайти об’єкти нерухомого майна, як квартири так і будинки.

Коли майно реалізовували у форматі публічних торгів, про аукціони дізнавалися лише одиниці, тому і участь у торгах брали всього по кілька людей. Відповідно до ідеї нової системи торгів, кожний охочий, не виходячи з квартири, може прийняти в цьому участь, шляхом підняття ставок в електронній системі.

З наступного року система електронних торгів арештованим майном має запрацювати на всій території України.

Дані реформи матимуть серйозний соціальний ефект, адже громадяни зможуть купувати ті товари, до яких раніше фактично не мали доступу.

Детальніше ознайомитись з основними аспектами та перевагами даної системи можна за посиланням:

http://www.dvs.gov.ua/i_/wp-content/uploads/Elektronni%20torgu.pdf, а також безпосередньо на сайті електронних торгів (http://torgi.minjust.gov.ua/).

 

Начальник відділу державної виконавчої служби

Шацького районного управління юстиції

Мохнюк Олег Володимирович