Головна Економіка Відбулося зарибнення Шацьких озер

Відбулося зарибнення Шацьких озер

4081

З кожним роком на Шацьких озерах все більш по­мітна тенденція до зменшення кількості риби. І по­в’я­зано це не так з природними умовами, як з брако­нь­єрством. Про цю проблему знають не тільки районна влада, а й самі жителі району. Тому й виходять до влади з ініціативою зариблення озер. Підтримують це і в області, адже цього року вже вдруге виділили з обласного бюджету кошти на зариблення озер.

Перший раз озера Шацька зарибнили весною, тоді у водойми випустили малька на 55 тис. грн., з яких 15 тис. грн. зібрали небайдужі шачани.

А минулого тижня за співфінансуванням з обла­сного, районного, селищного бюджетів та зібраних шачанами коштів в озеро Люцимер випустили 307 кг риби (переважно – короп). До цієї акції долучилися го­лова Шацької райдержадміністрації Василь Голя­динець, начальник відділу економічного розвитку, ко­му­нального майна, будівництва та архітектури Шаць­кої селищної ради Віталій Мелюх, а також Дмитро Но­вохатський, начальник управління екології та при­ро­д­них ресурсів Волинської облдержадміністрації, кот­рий саме в цей день перебував в Шацькому районі з робочим візитом.

– Ми продовжуємо гарну традицію зариблення Шацьких озер, адже в цьому році з обласного фонду виділено ко­ш­ти під цю програму, так само профінансовано реалізацію цієї програми з місцевих бюджетів – районного та селищного. Спо­діваємося, що область й надалі буде підтримувати таку ініціа­ти­ву щодо зариблення шацьких озер, аби любителі риболовлі мали з чим вертатися додому. А основне завдання національного парку – зробити так, аби кількість риби не зменшувалася, а збільшувалася, – розповідає Дмитро Новохатський.

Василь Голядинець, в свою чергу, поділився планами на майбутнє: наступного року в районі будуть ініціювати розробку програми із зариблення озер вугром, адже востаннє мальків вугра в озера району випускали ще у 1980-х роках. І за ці 30 років популяція екзотичної риби ско­ро­тилася в рази. Начальник управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА пообіцяв підтримати таку ініціативу шачан.

До кінця року в озера району відповідно до обласної програми зариблення, на що передбачено 100 тис. грн., планують випустити ще приблизно 2 тонни риби різних видів. До співфінансування будуть залучені зібрані шачанами кошти та з місцевих бюджетів.

Віта ШЕПЕЛЯ