Головна Економіка Волинські аграрії обговорили розвиток галузі у 2019-му році

Волинські аграрії обговорили розвиток галузі у 2019-му році

3988

Стан справ в аграрному секторі області, новації у галузі сільського господарства та можливість отримання державної допомоги обговорили сьогодні, 28 лютого 2019 року, під час навчання керівників сільськогосподарських підприємств та голів фермерських господарств області з актуальних питань розвитку галузі у 2019-му році, що відбулися в м.Луцьку.

Слід зауважити, аби послухати аграріїв, почути їх проблеми та відповісти питання на зустріч прибули заступник міністра аграрної політики і продовольства України Віктор Шеремета та голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко.

– Держава серйозно почула проблеми аграріїв, тому я вважаю, що ми повинні сьогодні обговорити нові правила гри на 2019 рік. Це дозволить вам працювати над тим, як ними можна буде скористатися. Будемо спілкуватися про новації у 2019 році у сферах фіскальної служби, Держгеокадастру, Держпродспоживслужби, екології, Держпраці. Все це йде наввипередки, і ми хочемо до вас це все довести, – розпочав зустріч директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко.

Так, про підтримку аграріїв у 2019 року з Державного бюджету розповів Віктор Шеремета. На його думку, розвивати аграрний сектор – дуже важливо. Особливо – підтримка фермерів-одноосібників, тому сьогодні по фермерах розробили багато напрямків підтримки. Разом із цим, тут потрібна велика підтрика місцевих керівників.

– Приємно відзначати, що на Волині є контакт аграріїв і керівництва області. Повірте, знаю особисто, що таке співробітництво як на Волині мало де зустрінеш, і це дає певні результати. А результати у вас по області є. До прикладу, ті державні підтримки, у які ваші люди повірили, та довіряють державі. Бо довіра до влади і держави – це те, над чим ми повинні працювати, – сказав Віктор Шеремета.

Також столичний посадовець вручив Почесні грамоти Кабінету Міністрів України кращим представникам аграрного комплексу. Так, за вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку агропромислового комплексу, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм нагороджено:

Віктора Гурського – голову сільськогосподарського виробничого кооперативу Іваничівського району,
Любов Кравчук – головного зоотехніка сільськогосподарського ТзОВ «Лище».
Високо оцінив волинських аграріїв і голова облдержадміністрації Олександр Савченко.

– Ваша праця за 2018-й рік мною за п’ятибальною шкалою оцінюється на «п’ятірку з плюсом». Це стосується усіх сидячих у залі. Як і контролюючих органів, так і тих, хто призваний допомагати фермерам, і персонально усіх агровиробників, які плекають землю, які носять її на руках. Волинські аграрії займають один із провідних рядків в списку досягнень України, адже за урожайністю ми на 4-6 місцях. І це тішить, – сказав Олександр Ілліч.

Опісля Подяки голови обласної державної адміністрації вручили:
Валентину Слуцькому – голові фермерського господарства «Волиньагроком» Горохівського району,
Василю Хоровцю – голові фермерського господарства Ківерцівського району.

Опісля присутні у залі мали змогу послухати та поспілкуватися про новації у сфері АПК з керівниками фіскальної служби, юстиції, держгеокадастру, держпродспоживслужби тощо.

Окрім цього, фермери мали можливість ділитися досвідом та налагоджувати співпрацю. Адже до уваги присутніх представили виставку сучасної техніки, сільгосптоварів, тощо.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.