Головна Життя Ветерану фізкультурного руху Шацька – 75

Ветерану фізкультурного руху Шацька – 75

5170

Вчительський шлях Василя Семенюка ніколи не заростає бур’янами забуття. Його унікальні уроки фізичного виховання в ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк лишили неза­бутній слід у житті учнів, вихо­вали сильних особистостей, по­в’я­зали їхній професійний вибір з фізкультурою. Не стираються з па­м’яті (до речі, я теж учениця Ва­силя Марковича) ні ходіння взимку на лижах, ні заліки з плавання на озері Чорне, ні щорічна першість школи з бас­кетболу, ні досконалі акробатичні виступи учнів і самого вчителя, ні масові шкільні змагання з багатоборства. «Ні до приходу Василя Марковича, ні після його виходу на пенсію Шацька школа не мала фізкуль­турника такого рівня», – зізнався якось під час розмови один з його випускників. То­му до сих пір йдуть до нього молодші, щоб почути професійну пораду чи перейняти досвід, ввібрати в себе бурхливу життєву енергію, навчитися бути рухливими, актив­ними і жити за канонами максимальної користі для здоров’я. А сьогодні, в пе­ред­ювілейний для Василя Марковича день (5 тра­в­ня), вирішили теплими словами приві­тати наставника з 75-річчям.

Ігор Верчук, майстер спорту України міжнародного класу, директор Ковельської СДЮШОР «Ніка-Сільмаш».  

– Я мав щастя бути знайомим із осо­бистостями, що змінюють світ навколо себе і змінюють інших. Таких людей ще називають сподвижниками і одним із них є Василь Маркович Семенюк. Він – людина невичерпної енергії та самовідданого служіння громаді. Якщо про когось можна сказати, що серце віддане спорту, так це про Василя Марковича. На моє переконання, він – педагог за пок­ликанням, Педагог з великої літери, який  власною працею тво­рить історію Шацького краю. 

З нагоди ювілею зичу Вам, шановний Василю Марковичу, здоров’я, миру, добра та всіляких гараздів.

Микола Оніщук, директор ЗОШ І-ІІ ст. с. Смоляри Світязькі.

– Ще зі школи хотів бути схожим на Василя Марковича, тому й пішов вчитися на фізкультурний факультет. Педагог завжди був у чудовій фізичній формі, підтягнутим, цілеспрямованим, на уроках – активним і вимогливим до учнів. Його будинок – недалеко від школи, проте учитель фізкультури завжди при­ходив на роботу у класичному костюмі, а на урок переодягався в спортивну форму. Всі звання Василя Марковича заслужені, він – Відмінник народної освіти, має грамоти міністерства освіти, обласного управління і районного відділу освіти. Виступи його вихованців були особливими, тому навіть на обласних змаганнях казали: «Це школа Василя Семенюка». Понад 100 учнів педагога обрали, за його прикладом, професію вчителя фізкультури.

Я також пишаюся тим, що є учнем Василя Марковича. Досить довгий період викладаю в школі фізичне виховання, проте при нагоді завжди біжу до свого вчителя за порадами. Коли я готувався до прове­ден­ня конкурсних уроків, звер­тав­ся до педагога за допомогою. В результаті я зайняв друге місце в області.

З нагоди ювілею зичу Вам, шановний Василю Марковичу, міцного здоров’я, удачі, невпин­ної енергії і руху вперед. Зав­жди залишайтесь таким же активним і повним сил, як зараз, не здавайте лідер­ських позицій, адже ви ще молоді, а 75 років Вам лише на папері!

Ананій Романович, перший май­стер спорту в Волинській області з вес­лування, тренер Луцької СДЮШОР «Олімп».

– Школу Василя Марковича –  високо­кваліфікованого спеціаліста і великого ентузіаста – пройшов свого часу і я. З цим учителем легко досягалися успіхи і підкорювалися спортивні вершини. Неод­норазово наша шкільна збірна займала призові місця на районних та обласних змаганнях з підтягування, плавання, інших видів спорту. Вітаючи ювіляра з поважною датою в його житті, бажаю, щоб ще багато років він залишався прикладом для наслідування молодому поколінню.

Віктор Голубєв, викладач фізичного виховання Шацького лісового коледжу.

– Після закінчення Шацької середньої школи я здобував вищу освіту в Тер­нопільському педінституті. Наполег­ливо вчився, пам’ятаючи слова свого вчителя та ідейного наставника Василя Семенюка: «Ніколи не сходь з дистанції, впевнено і цілеспрямовано прямуй до мети». Цю фразу пам’ятаю впродовж усього життя, вона допомагає долати перешкоди і йти вперед. Василю Марковичу вдячний за все, чого зумів досягнути в житті, за принципову вдачу, любов до спорту і улюблену роботу. Від 1972 року, коли я став працювати викладачем фізичного виховання коледжу, і до сьогодні моя гордість – студенти, які беруть активну участь у спор­тивних заходах навчального закладу, районних та обласних змаганнях, демонструючи чудову фізичну підготовку і впевнено завойовуючи першість.

Ювіляр – людина, віддана своїй професії. Він все життя прис­вятив вихованню підростаючого покоління,  пропагуванню здо­рового способу життя, формуванню потужної спортивної бази Шацької школи. Завдяки Василю Семенюку Волинь збагатилася спеціалістами високого класу, майстрами спорту і кандидатами в майстри спорту. А хіба можна забути його уроки плавання? Впевнений, що за вчителювання Василя Марковича жоден випускник не залишив стіни навчального закладу, не вміючи плавати.

Щиросердечно вітаю іменинника зі святом! Хай невичерпна енергія та натхнення будуть вірними друзями, а все задумане втілюється в життя і приносить радість.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.