Головна Життя Олександр ПЕХ: “Кухня – це моя стихія”

Олександр ПЕХ: “Кухня – це моя стихія”

5578

– Скільки себе пам’ятаю, в дитинстві майже не грався різними автівочками, трак­тор­цями чи ще якимись хлоп­чачими іграшками. Їх у мене просто не було. Замість них були тарілочки, чашечки та ін­ше іграшкове кухонне на­чиння. Постійно вештався на кухні біля мами, любив диви­тися, як вона готує. Велику роль, думаю, зіграли в цьому плані й гени – мої тітки по батьковій та ма­миній лінії також кухарі. Можна сказати, що я успадкував їхню справу. На кожному весіллі, де гуляла  наша родина, завжди мене, наче магнітом, тягнуло на кухню, де готу­ва­лися хо­лодні закуски, салати, усе пек­лося та смажилося. Любив за всіма процесами спос­тері­гати сам.

Тож після закінчення дев’я­ти­річки особливо думати про вибір професії хлопцеві не дове­лося. Навчаючись за спеці­альністю «Технологія громад­сь­кого харчування» у Луцькому ку­лі­нарному технікумі, з 15 ро­ків почав підробляти у зак­ла­дах харчування. Спершу май­же 4 роки працював у шацькому барі «Заїжджий двір» офіціан­том, згодом – бар­меном, а потім  – шеф-кухарем. Далі удоско­налював свою май­стерність в рес­торані сана­торію «Лісова пісня», де після кількамісячного випробо­вуван­ня простим куха­рем юнака приз­начили шеф-ку­харем закладу хар­чування. Проте хлопець не зупинився на досягнутому і вирішив більш удос­коналю­вати свої теоре­тичні знання, підвищувати  про­­фесійну кваліфікацію, тому й заклад для навчання вибрав від­повідний – столичний – Київ­ський націо­нальний торгове­ль­но-еконо­мі­ч­ний університет, який закінчує цього року.

Професіоналізм та кулінарні здібності юнака не залишились непоміченими, оскільки місцеві люди все більше за­мов­ляли у ресторані різно­манітні свят­ку­вання (весілля, дні на­род­жен­ня) саме у зміну, коли працю­вав Олександр. У свої 24 роки його кілька разів запрошу­вали навіть бути шеф-кухарем на ве­сіллях, що робилися і в рід­ному, і в сусідніх селах. На що хлопець радо погоджу­вався, бо ж не упускав мож­ли­вості вип­робовувати себе організацією святкових столів на таких ма­с­ш­табних заходах, демонст­ру­ючи кулінарні здібності.

Цікавлюся, чи не мріє ви­про­бувати свої сили на таких ку­лінарних реаліті-шоу, як «Мас­терШеф», «На ножах», участь у яких брали й воли­няни?

– Поки що такі шоу мене не цікавлять, я більше люблю дивитися телепередачі, де  взнаю про нові ре­цеп­ти, тех­нологію приготу­вання різно­манітних страв. Саме таких  програм стараюся не про­пус­кати. Люб­­лю також вчитися чогось нового при оформленні страв, оригі­нальності їх по­дачі, хоч при цьому ніколи не забуваю і про смак приго­тов­леного. Більш люблю мати сп­раву із холодними стравами, ста­­раюся зробити зі звичай­них продуктів унікальний і непов­тор­ний натюрморт.

Тож звісно, що в цій професії людині не обійтися без багатої фантазії, любові до творчості та винахідливості. Потрібно вмі­ти не тільки готувати стра­ви, а й гармонійно поєднувати продукти в салатах, гарячих стравах та десертах, дода­ва­ти  свою «родзинку» в кожен з них.

А на свята Олександр ста­рається звільнити від чергу­вань на кухні свою дружину Іри­ну, готуючи щось смачне для всієї родини. Проте не від­мов­ляє їй і в проханні щоденної до­по­моги. Благо, що в арсе­налі чоловіка – більше 100 різ­номанітних страв. А з нас­тан­ням весни він радить чи­та­чам щодня готувати салати зі свіжих овочів та фруктів, бо ж у них міститься багато ві­тамінів. Не упустили мож­ли­вості випитати в кухаря-про­фесіонала кі­лька рецептів смачних та ори­гінальних ст­рав, якими він лю­б’язно по­ділився з чита­ча­ми. А на за­вершення поба­жаємо Олек­сандру подаль­ших творчих звершень та під­корення нових вершин на ниві кулінарного мистецтва.

Рульки свинячі, запечені з часником

Очищені свинячі ніжки порубати на кусочки масою по 100 грам, відварити в воді, посоливши та додавши цибулю і моркву. Потім вийняти, намазати часником і запікати до утворення рум’яної шкоринки (без рукава та фольги).

Салат з корейською морквою

Викладати шарами: заправлена корейська морква, нашат­кована свіжа капуста, нарізаний соломкою свіжий болгарський перець, свіжий огірок, помідор. Полити звер­ху соєвим соусом, оливковою олією і посипати насінням кун­жуту чи соняшника.

Салат м’ясний

Запечене м’ясо, запечену домашню ковбасу порізати вели­кими кубиками (1х1 см), додати порізані варені яйця, домашній сир поламати великими кусками, заправити майонезом, змі­шаним з коренем потертого білого хрону.

Тірамісу

Бісквітні коржі нарізати смужками, кожен кусок вмочити з обох сторін в міцну розчинну каву з лікером. Викласти на ве­лику форму одне біля одного суцільним шаром. Покрити кре­мом. Чергувати шари бісквітних смужок і крему, верхній шар крему притрусити какао. Поставити в холодильник мі­німум на 4 години.

Для крему необхідно: 3 жовтки (яйця бажано взяти домашні і перед використанням добре помити) – збити з 1 ст. л. цукру 400 мл вершків (18%жирності і більше) – збити, вимішати з жовтками. 300-400 г сепараторної сметани збити з 80 г цукру, аку­ратно вимішати з вершками.

Віта ШЕПЕЛЯ