Головна Життя Митець росте у кожній дитині

Митець росте у кожній дитині

4910

Малювати діти починають іще з перших років життя. Проте навчити їх основ та показати можливості реалізації у цьому виді творчості допомагають саме уроки малювання. Розвивати творчі здібності дітей намагаються і в гуртках художньо-естетичного спрямування Шацького БДЮТ.

«Митець росте у кожній дитині, потрібно лише допомогти проявитися цьому таланту, завжди схвалювати образотворчу ініціативу дитини і позитивно оцінювати її сміливі рішення», – говорить керівник гуртків образотворчого мистецтва БДЮТ Ірина Вензловська. Саме під її пильним керівництвом у трьох гуртках «Ми малюємо світ» (старша вікова група), «Веселкова палітра» (середня вікова група) та «Колібрі» (молодшого шкільного віку) діти створюють свої мистецькі шедеври, що розкривають дивний світ дитячої фантазії, вираженої у найнесподіваніших формах та сюжетах. Яскраві, барвисті дитячі малюнки вихованців Ірини Вензловської наповнені особливим змістом, чуттєвістю та наївністю. Справді ж, бо дитина – це художник-чарівник, вона повинна відчувати, розповідати про життя, оточуючий світ, людей, свої почуття за допомогою малюнка. Діти із задоволенням відвідують заняття з малювання, де старанно навчаються використовувати колір, форму, лінії, штрихи, пропорції, композицію, різні матеріали (олівці, фарби, фломастери, скло, дерево) як засоби створення виразного художнього образу.

Малюнки, що довелося побачити у БДЮТ, вразили майстерністю та точністю виконання, де сюжети грають кольорами, несуть настрій і красу. Тож протягом останніх п’яти років творчі роботи вихованців Ірини Павлівни займають призові місця не лише на районних конкурсах, а й обласних і навіть всеукраїнських. Минулого року скарбничка нагород поповнилася чотирма обласними та однією всеукраїнською нагородою.

– З року в рік росте мистецький рівень не тільки вчителя, а й вихованців, – говорить методист БДЮТ Ніна Корець. – Раніше у нас не було таких вагомих успіхів на обласному рівні, а вже тепер є чим похвалитися, бо маємо дуже багато досягнень у конкурсах образотворчих робіт науково-технічного, художньо-естетичного та еколого-натуралістичного напрямків. Роботи Ірини Мартинюк, Богдани Бобилевої, Тетяни Семенчук (с. Світязь), Софії Гінайло, Катерини Хвисючик, Олесі Сацюк (смт Шацьк) справді вражають творчим підходом до створення композицій, уявою і фантазією.

Під час навчально-виховного процесу Ірина Павлівна використовує різні форми проведення заняття: практикуми, конкурси, виставки, творчі звіти, тематичні вернісажі, екскурсії, а в теплу пору року активно практикується робота на пленері. Сьогодні у творчому активі учнів – не лише малюнки різноманітними фарбами на папері, а й на склі, декоративний розпис по дереву, малюнок на мокрому та сухому тлі. Тепер Ірина Вензловська привчає дітей до масляного живопису, що дає можливість насичувати полотнища новими відтінками та тонами, природністю-незвичністю. У своїй роботі керівник гуртків використовує індивідуальний підхід до кожної дитини, бо ж навчити учнів розуміти мову образотворчого мистецтва, його специфічну образну природу, навчити основам техніки малювання олівцями та фарбами, малювати з натури, працювати над ескізами, дати поняття про закони колористики – справа нелегка. Підтримка педагога тішить дітей, додає упевненості, тож вони радіють своїм успіхам  не менше, ніж дорослі художники.

Та якщо з тих дітей, котрі відвідують гуртки малювання, в майбутньому не буде всесвітньо знаменитих художників,  та в них залишиться інтерес до мистецтва, естетичне сприйняття, вміння помічати красиве у навколишньому середовищі, звичка вносити елементи краси в побут, природу, стосунки з однолітками, дорослими, самостійно створювати прекрасне. Тож творчих успіхів вам!

Віта ШЕПЕЛЯ.