Головна Історія Об’єднані національною пам’яттю, волиняни вшанували пам’ять жертв Голодоморів

Об’єднані національною пам’яттю, волиняни вшанували пам’ять жертв Голодоморів

2434

Мільйони людських життів втратила Україна внаслідок Голодомору 1932-1933 рр. і масових штучних голодів 1921-1923 та 1946-1947 років. Тож сьогодні волиняни спільно з усією країною вшанували пам’ять жертв геноциду.

«Без стихій, без засухи, без війни, у самому центрі цивілізованої Європи, в країні, яка незадовго перед тим була житницею континенту, загинули від голоду мільйони людей. Ще мільйони через це не змогли народитись…»,- зауважила ведуча.

Заступники голови облдержадміністрації Сергій Мовенко та Юрій Гупало долучилися до скорботних заходів. Спільно з іншими представниками обласної та місцевої влади, військовими та надзвичайниками, вони поклали квіти до пам’ятного знаку жертвам політичних репресій.

В цей день також вшанували подвиг мешканців Волині, які в ті страшні часи допомагали жителям постраждалих регіонів та ділилися останнім, аби допомогти нужденним. Відтак, квіти поклали до пам’ятного знаку Християнському милосердю волинян.

Духовенство на чолі з митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом відслужили панахиду за померлими.

“Традиційно приходимо на цю площу, щоби вшанувати пам’ять голодом заморених. Це наша історія, яка сьогодні знову повторюється. І це не лише схід країн, де зараз триває наруга над українським народом. Це також новомодне слово блекаут і бомбардування зерносховищ. Це і є голодомор! Тому що гинуть мільйони людей по всьому світу, які не доотримують нашого українського хліба від наших працьовитих українських рук. І цей голодомор сьогодні звершую Росія, – зазначив владика Михаїл. – Цей голодомор сьогодні невидимий і нечуваний, але завтра буде написаний істориками”.

Потому відбулася хвилина мовчання. Окрім того, волиняни долучилися до загальнонаціональної акції «Запали свічку». Лампадки розмістили символічно – у вигляді хреста пам’яті.

Нагадаємо, що цього року ми вдруге вшановуємо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями Росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива. Ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

«Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!» – під таким гаслом проходить цьогорічна кампанія зі вшанування жертв Голодомору.