Головна Стисло Ансамбль «Молодички» виступив у Польщі з поліським обрядом прикрашання Купайла

Ансамбль «Молодички» виступив у Польщі з поліським обрядом прикрашання Купайла

6010

В місті Влодава (Польща) від­­булося колоритне міжна­родне обрядове дійство, прис­вячене святу Івана Купала.

Народний ансамбль «Моло­дички» Шацького міського Бу­динку культури (керівник Ніна Ви­­рович) представив на ньому старовинні купальські забави, які були поширені на Поліссі.

Шачани показали обряд прик­рашання Купайла – обрядового вербового деревця. В старо­вин­­ному одязі, босоніж – учас­ники ансамблю з примовлянням і піснями вішали на Купайла ко­льорові стрічки, плели віночки з різнотрав’я, які потім, за тра­дицією, кидали на воду. Під час обряду виконували народні твори та пісню «На Купаль­сь­кую ніч», автором якої є Ніна Ви­ро­­вич.

Поляки продемонстрували не менш колоритні власні на­родні обряди – на воду вони пус­­кали не віночки, а дерев’яні хрестики – із запаленою свічкою в центрі. Водойма, біля якої від­бувалося дійство, була оточена вог­ненними факелами, а по бе­резі озера гордо їздили верхи на конях таємничі русалки в білих сукнях.

Завершилося свято вели­ким концертом. Поляки, які дуже шанують «Молодичок» із Ша­цька і щоразу з нетерпінням чекають на їхній виступ, зуст­ріли їх на сцені бурхливими ап­ло­дисментами. Віночок запа­льних українських народних пі­сень співачки закінчили тради­ційно – улюбленою піснею поля­ків і українців «Гей, соколи». На святі не було жодної людини, яка б не підспівувала «Моло­дичкам»!

Не обійшлося і без великого купальського вогнища. Чи шу­кали «Молодички» в цю чарівну ніч скарб і цвіт папороті – не приз­налися. Сказали лише, що найбільшим своїм багатством вони вважають пісню і талант, з допомогою якого доносять свою творчість до шанува­ль­ників.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.