Головна Військо Перестало битися серце бійця АТО з села Омеляне.

Перестало битися серце бійця АТО з села Омеляне.

6271

Вічна пам’ять захиснику

Шацький район вдруге за рік сколихнула звістка про трагедію – смерть бійця АТО, який проходив військову службу за контрактом у 10-й бригаді, що дислокува­лася на Луганщині.

37-річний Сергій Грибук, жи­тель села Омеляне, служив на буремному Сході в рамках мо­білізації, після чого підписав контракт на військову службу і став бійцем 10-ї окремої гір­сько-штурмової бригади. Разом з побратимами Сергій розмі­но­вував місцевість. 2 липня рап­това смерть спіткала воїна. За вис­новками медичної експер­тизи, причиною трагедії стала сер­цева недостатність.

4 липня труну з тілом бійця при­везли в Шацький район. Траурну процесію зустрічали в селищі Шацьк представники вла­ди, місцеві жителі, праців­ники установ та організацій, свя­щеники Шацького благо­чиння на чолі з благочин­ним про­тоієреєм Миколою Вихо­ром.

Мікроавтобус із тілом по­мер­лого повільно проїхав сели­щем, аби люди змогли попроща­тися з бійцем і віддати йому останню шану. Шачани три­мали в руках національні пра­пори, квіти і перед транспортом з написом «Вантаж 200» ставали на коліна.

Зустрічали земляка і в селі Світязь. При в’їзді в населений пункт на кортеж чекали світязяни і монахи Світязького чоловічого Петро-Павлівського монастиря на чолі з ігуменом Арсенієм Де­м’янчуком – з хрестом і хоругвами. Тричі вклонившись тілу бійця, монахи стали попереду кортежу і, співаючи «Святий Боже…», вирушили пішки до домівки померлого в село Омеляне.

Наступного дня в храмі святих апостолів Петра і Павла Сві­тязького монастиря відбулася панахида, яку відслужи­ли архі­андрит Арсеній, ігумен монастиря, та Микола Ви­хор, бла­гочинний Шацької округи, разом зі священиками Шацького благочиння.

Після служби в храмі воїни АТО Шацького району несли труну на руках до самого кладовища. Там відбулася громадянська панахида, під час якої прощальне слово сказали ігумен Арсеній Дем’янчук, представники влади: Василь Голядинець, голова Шацької РДА, Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, Микола Цвид, Світязький сільський голова, та воїни АТО, наголосивши, що ім’я бійця Сергія Грибука, який свідомо став на захист України і зробив багато в справі визволення держави від ворога, буде навічно вписане в книгу пам’яті Шацького району.

Сергій був вірним, надійним воїном, він свідомо обрав кон­трактну військову службу. Пліч-о-пліч ми розмінували не одну заміновану терористами територію. Спочивай спокійно, брате. Ми про тебе не забудемо, – схвильовано сказав під час виступу побратим Сергія, з яким разом воювали на Сході.

Бійця АТО Сергія Грибука поховали на кладовищі села Світязь.

Захиснику України – вічна пам’ять.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.