24 січня виїзний прийом на території Грабівської сільської ради провів голова Шацької районної ради Сергій Карпук. За планом, цього дня очільник районної ради відвідав села Голядин, Смоляри-Світязькі та Грабове. Основними цілями виїзного прийому було ознайомлення та вирішення проблем громади, моніторинг функціонування шкіл, ФАПів, думки і настрої громадян щодо об’єднання в територіальні громади, контакти з ініціативними людьми, які могли б готувати інвестиційні проекти, а також згуртовувати громаду для покращення благоустрою свого села.
В охайний та чистенький медпункт с. Голядин людей прийшло небагато, однак кожен зі своїми питаннями. Так, фельдшер повідомила, що медикаментів, які є в обов’язковому переліку для медпунктів, вистачає, але було б добре докупити інші препарати, які необхідні при наданні невідкладної допомоги. До прикладу, хлорофіліпт або мазь Вишневського, які потрібні при перев’язках. За словами фельдшера, в списку медикаментів немає жодного препарату для перев’язки.
Сергій Карпук відразу телефоном зв’язався з Тетяною Васенько, головним лікарем комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги Любомльського і Шацького районів», та зобов’язав, щоб ліки для медпунктів надавали відповідно до норм та потреб, співпрацюючи з кожним ФАПом індивідуально. Голова районної ради також повідомив, що в наступних місяцях відбудеться розподіл вільних залишків, завдяки цьому, можливо, вдасться придбати потрібні ліки.
Одна з жительок попросила підказати, чи потрібно сплачувати новий податок підприємцю, якщо він знявся в реєстрації в середині січня. Було надано відповідь, що потрібно сплатити обов’язковий місячний внесок. Також просили розповісти, як сплачувати гроші за електроенергію через Інтернет. Дбають жителі Голядина й про чистоту села. Просять зробити подібну систему збору сміття, як у Шацькій селищній раді. Однак, сільська рада небагата і не може забезпечити надання таких послуг, вирішенням питання може стати співпраця з комунальним господарством Шацької селищної ради.
В процесі такого обговорення плавно перейшли до питання об’єднання громад. Голядинці однозначно заявили, що з наявних варіантів найкращим є приєднання до Шацької об’єднаної територіальної громади.
Під час візиту до Голядина голова районної ради також відвідав школу І ступеня.
Наступним пунктом призначення стало село Смоляри-Світязькі. Першочергово голова районної ради відвідав місцевий ФАП. Приміщення медпункту потребує ремонту. В місцевій школі вже довгий час облаштовується їдальня. Директор школи Микола Оніщук розказав, що ремонтні роботи ведуться активно, і пообіцяв, що 1 лютого відбудеться офіційне відкриття харчового блоку. Але чи виконається обіцянка – побачимо в найближчому часі.
Пізніше, на зборах в сільському клубі, смолярці знову піднімали питання шкільної їдальні, а також те, наскільки кошти, виділені на цей ремонт, використовуються за призначенням.
– Створіть ініціативну групу, ми допоможемо зі спеціалістом, разом порахуємо, які роботи зроблено і скільки коштів витрачено. В разі виявлення зловживань, будуть прийняті відповідні рішення, – порадив Сергій Вікторович.
Ще присутні на зустрічі запитали про можливість вуличного освітлення в селі. Віталій Цвид, в.о. голови сільської ради, повідомив, що бюджет ради не може забезпечити освітлення, це можливо лише за умови, що жителі самі будуть платити за спожиту електроенергію.
Декілька учителів прийшли на зустріч поскаржитися на те, що мають незручний графік роботи, бо деяким педагогам доводиться по декілька годин сидіти в школі, не маючи робочих годин. Керівник районної ради попросив написати письмове звернення і детально обґрунтувати проблему.
Щодо реформи децентралізації, то громадяни висловили думку, що краще приєднатися до Шацької громади, адже це максимально вигідний варіант, зважаючи на економічне становище місцевої ради.
Сергій Карпук завітав і до ФАПу села Грабове. Тут недавно зробили ремонт, поставили новенькі меблі та кушетки. У закладі зараз тепло, чисто та просторо.
У сільській раді керівника представницької влади району чекала група мисливців. Вони звернулися з приводу того, що на території Грабівської сільської ради хочуть створити мисливське господарство. Люди обурені, адже земля загального користування і ніхто не може просто забрати її собі. Сергій Карпук пообіцяв підготувати звернення до ДП «Шацьке УДЛГ» та до відділу Держгеокадастру у Шацькому районі для отримання вичерпної інформації про ситуацію і розібратися про все детально.
Під час розмов в кожному селі голова районної ради наголошував, що потрібно активно працювати. Участь в благодійних проектах дасть змогу збільшити фінансові надходження в села для вирішення нагальних питань. В свою чергу обіцяє підтримку і співпрацю з боку районного керівництва.
Також на усіх зустрічах була присутня представник районного центру надання безкоштовної юридичної допомоги Мирослава Карпук. Тому всі бажаючі могли отримати кваліфіковану консультацію юриста.
Ірина ХВИСЮЧИК.