Головна Стисло Донеччина і Волинь обмінюватимуться досвідом для розвитку своїх територій

Донеччина і Волинь обмінюватимуться досвідом для розвитку своїх територій

3687

Такі наміри декларували лідери місцевого самоврядування двох областей у ході візиту донецької делегації на Волинь

Обмін досвідом про напрацювання та здобутки органів міс­цевого самоврядування та виконавчої влади Волинської області в проектній діяльності, програмі енергозбереження та програмах підтримки галузі АПК передбачено в рамках реалізації Угоди про співробітництво між Волинською та Донецькою облрадами і облдержадміністраціями, затвердженої рішенням Волиньради від 24.04.2012 року №11/13. У минулому році Донеччину відвідувала делегація з Волині. Цьогоріч донеччани прибули до нас з відпо­від­ним візитом. Делегація ознайомилась із роботою ряду проми­слових підприємств: ТзОВ «Волинь-Кальвіс» (м. Ковель), ДП «Во­линь­вугілля», шахти №10 (м. Нововолинськ), ТзОВ «БРВ-Укра­їна», Нововолинського м’ясокомбінату «Пан Курчак».

Агропромисловий потенціал нашого краю гості побачили на прикладі двох потужних сільськогосподарських підприємств – ПОСП імені Шевченка (Горохівський район) та СГПП «Рать» (Луцький район). Ознайомились донеччани і з практикою роботи органів місцевого самоврядування, а саме Боратинської сільської  ради (Луцький район), Шацької селищної, Світязької, Пульмів­ської сільських рад (Шацький район).

Побували гості і на об’єктах обласної комунальної власності, зокрема у двох оздоровчих закладах області: санаторії матері і дитини «Пролісок» (Ківецівський район) та «Лісова пісня» (Щаць­кий район).

Відвідала делегація і ряд культурних пам’яток, а саме музей Лесі Українки, що у селі Колодяжне  Ковельського району, Луцький замок, а також одну із найбільших православних святинь – Зимненський Свято-Успенський Святогорський ставропігійний мо­настир, що у Володимир-Волинському районі.

У вівторок, 25 червня, донецька делегація на чолі з головою обласної ради Андрієм Федоруком зустрічалася з керівництвом Волині та місцевими журналістами.

Голова обласної ради Володимир Войтович наголосив на важ­ливості таких зустрічей та висловив впевненість у тому, що, поп­­ри дрібні ментальні відмінності, обидві області мають дос­тат­ньо позитивних напрацювань, які варто запозичувати один в одного.

Про специфіку вирішення соціальних питань в області говорив голова ОДА, депутат обласної ради Борис Клімчук.

Потому ініціативу перейняли гості. Начальник управління моніторингу бюджетних програм та інформаційно-аналітичного забезпечення виконавчого апарату Донецької обласної ради  Олена Сколова розповіла про проектну діяльність Донецької обласної ради. Там працює потужний конкурс місцевих проектів, на реалізацію яких тільки в цьому році закладено 20 млн. грн. з обласного бюджету. Місцеві громади беруть участь в обласному конкурсі для покращання соціальної інфраструктури. Конкурс існує з 2008 року. Тоді донеччани заклали в своїй казні тільки 1 млн. грн. для місцевих проектів, але з кожним роком збі­льшували суму. За 5 років Донецька обласна рада профі­нан­сувала 2 219 міні-проектів місцевих громад. За кошти обласного бюджету будувалися дитячі майданчики, здійснювалися ремонтні роботи у дитсадках, школах, ФАПах, вдосконалювалася спортивна інфраструктура.

Про проектну діяльність, яка здійснюється у нашій області  роз­повіла Алла Яценюк. Вона зосередила увагу присутніх на участі волинян у конкурсі проектів «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», «Польща-Білорусь-Україна» та інших.

Заступник голови ОДА, депутат облради Віталій Карпюк ділився досвідом напрацювання сільськогосподарських програм та наголосив, що аналоги окремих із них успішно працюють на державному рівні.

Саме розвиток сільськогосподарського потенціалу – один із позитивних досвідів Волині, який мають на меті перейняти у нас лідери місцевого самоврядування з Донецької області. Про це, відповідаючи на запитання волинських журналістів, заявив голова Донецької обласної ради Андрій Федорук в ході прес-конференції. «Ваша область може стовідсотково забезпечити себе продуктами харчування, які виробляються на цій території. У нас такого немає. Хотілося, щоб і у нашому промисловому Дон­басі такий важливий сектор економіки, як сільське гос­по­дарство, наб­рав більшої потужності», – зазначив Андрій Федорук. Крім того, голова Донецької обласної ради похвалив волинян за чисту еко­логію та висловив захоплення від волинських озер, відмітивши туристичний потенціал нашого краю.

Гість із Донецька також розповів волинським журналістам про специфіку роботи Донецької обласної ради.

Голова Волинської обласної ради Володимир Войтович запевнив, що Угода, укладена між двома областями, є ефективною і матиме позитивні наслідки. У планах – співпраця на культурному, турис­тичному та науковому рівнях, а також створення оптима­льних умов для налагодження бізнесових зв’язків.

Прес-служба Волинської обласної ради.